6 rzeczy dla dzieci, które można kupować z drugiej ręki
Na pewno nie wolno kupować używanego fotelika samochodowego lub butów dla dzieci. Jednak śmiało możesz kupić wierzchnią odzież lub krzesełko do karmienia z drugiej ręki na różnych forach lub internetowych second handach. Mamy dla ciebie sześć rzeczy, które śmiało możesz kupować w sklepach z odzież używaną, przy tym znacznie oszczędzając.
1. Wózek
Marki europejskie – to gwarancja tego, że wózek posłuży wiele lat. Jednak nie warto kupować wózka z trzeciej lub czwartej ręki. Najlepiej, kiedy wózek był używany przez jedno dziecko. Na co zwracamy największą uwagę przy zakupie wózka używanego? Zawsze zaczynamy od kół – ich stan potrafi wiele powiedzieć na temat tego, ile wózek ma lat, jak był używany. Jeśli wózek ma mocno zniszczone, piszczące koła, to znaczy, że wózek jest bardzo wiekowy. Zawsze sprawdzamy też wszystkie mechanizmy – składanie, rozkładanie. Również musisz zapytać o to, gdzie był przechowywany.
2. Łóżeczko
Śmiało możesz kupować używane łóżeczko na kółkach i kołyski. Łóżeczka z funkcją bujania często mają różne usterki. Zwłaszcza jeśli poprzednie dziecko było bardzo aktywne. Kiedy kupujesz łóżeczko z drugiej ręki, sprawdź przede wszystkim, czy nie brakuje w nim żadnych elementów (szczebelki, śruby, nakrętki).
3. Krzesełko do karmienia
Pamiętaj przede wszystkim o tym, że w takim krzesełku dziecko nie tylko spożywa posiłek, dlatego powinno być w idealnym stanie. Jeśli krzesełko będzie bardzo wiekowe, to może się rozwalić w trakcie karmienia. Zwróć uwagę na stan tapicerki: zobacz czy tapicerka nie jest nigdzie porwana, czy zaplamiona. Oczywiście takie wady rzadko wpływają na funkcjonalność krzesełka, ale stan tapicerki może wiele powiedzieć o tym, ile krzesełko ma lat.
4. Meble dla dziecka
Koszt kupienia mebli dla dziecka jest bardzo wysoki. Jednak komodę, szafę, stół do przewijania, śmiało można kupować z drugiej ręki, w bardzo demokratycznej cenie. Jeśli rodzice zdecydowali się na remont lub wymianę mebli w pokoju dziecka, to bardzo tanio sprzedają używane meble, aby jak najszybciej ich się pozbyć. Podczas kupowania komody szczególną uwagę zwróć na wysuwane szuflady, ponieważ dzieci często je niszczą. Na pewno nie uda ci się kupić stołu dla dziecka w idealnym stanie, ponieważ dzieciaki uwielbiają po nich rysować.
5. Chodziki
Kiedy przyszły rodzic odkryje, ile potrafią kosztować chodziki lub huśtawki ze średniej i wyższej półki, to łapie się za głowę. Cóż zrobić, aby móc kupić swojemu dziecku porządne chodziki? Zacząć się rozglądać za używanymi. Zazwyczaj chodzików używa się krótko, więc najczęściej są w idealnym stanie. Kiedy kupujesz chodziki z drugiej ręki, sprawdź przede wszystkim, czy nie brakuje w nich żadnych elementów – stopery bezpieczeństwa, śruby, nakrętki.
6. Odzież wierzchnia
Każdy z nas doskonale wie, że częste pranie niszczy ubrania, dlatego kupuj takie używane ciuchy dla dzieci, które raczej rzadko się pierze (na przykład śpiworki, kombinezony) lub te, które są wykonane z trwałego materiału. Najlepiej, jeśli kurtka lub kombinezon od wewnątrz będą ocieplone ociepliną z thinsulate. Odzież wierzchnia uszyta z tkaniny wiatro- i wodoodpornej na pewno posłuży wiele lat.
Jeśli już się zdecydowałeś kupić jakąś rzecz z drugiej ręki, zawsze sprawdzaj, czy produkt jest kompletny. W internecie możemy trafić na sprzedawcę, który niezbyt szczegółowo opisze stan towaru, przez co możemy kupić rzecz, która nie jest do końca sprawna.
Koniecznie zapytaj o to, ile i w jakich warunkach przechowywano towar. Jeśli wózek przez pół roku leżał na balkonie lub w garażu, to może mieć zardzewiałe szprychy.
Jeśli sprzedawca wystawia niską cenę, popędza cię, wymaga zaliczki, nie daje ci możliwości dokładnie przyjrzeć się temu, co kupujesz – wtedy na pewno masz przed sobą oszusta.