6 seriali nie dla gospodyń domowych

Seriale, o których mowa w niniejszym artykule, nie można nazwać operami mydlanymi, ponieważ zawierają następujące elementy: doskonałą obsadę, dokładnie przemyślaną akcję, świetną reżyserię.

Seriale – nieodłączny element naszego życia. Kiedyś mydlane opery oglądały jedynie gospodynie domowe. Dziś natomiast wytwórnie filmowe stwarzają produkcje, dostosowane do różnych preferencji: dla miłośników horrorów, melodramatów, detektywów, fantasy, seriale historyczne.

Ktoś każdego dnia ogląda kolejny odcinek ulubionego serialu, a ktoś na oglądanie seriali poświęca cały weekend. Mamy dla ciebie 6 najpopularniejszych seriali.

1. Chirurdzy

Chirurdzy

Amerykański serial telewizyjny, który opowiada o życiu zawodowym i prywatnym pięciu młodych stażystów, pracujących na oddziale chirurgii w jednym z amerykańskich szpitali. Główną postacią jest dr Meredith Grey. Opiekunem stażystów jest dr Miranda Bailey, która jest bezkompromisowa i wymagająca. Stażyści zmagają się z różnymi trudnościami jak w życiu prywatnym, tak i zawodowym. Nie tylko zdobywają doświadczenie medyczne, ale również zakochują się, zdradzają, kłócą się i mają romanse służbowe.

2. Trzynaście powodów

Trzynaście powodów

Spodoba się tym, kto uwielbia seriale, opowiadające o życiu amerykańskich uczniów. Porusza dość typowe dla wszystkich nastolatków tematy: nieszczęśliwa miłość, zdrada przyjaciół, nieporozumienia z rodzicami, którzy nie mają czasu na wychowanie swoich dzieci. Te i inne nieprzyjemne doświadczenia stały się przyczyną samobójstwa głównej bohaterki. Fabuła na pewno się spodoba miłośnikom detektywów. Myśl przewodnia serialu: żadne trudności i nieporozumienia nie mogą nas zmusić do popełnienia samobójstwa.

3. Pamiętniki wampirów

Pamiętniki wampirów

Serial na pewno spodoba się tym, kto uwielbia sagi o wampirach. Klasa maturalna typowej amerykańskiej szkoły w małym miasteczku, założonym w okresie kolonizacji. Rodzinne tajemnice i dziwne rodziny. Miasteczko zamieszkują wampiry, wilkołaki i wiedźmy. Fabuła serialu jest wciągająca i bardzo klimatyczna. Serial zdobył uznanie krytyków i publiczności za obsadę.

4. House of Cards

House of Cards

Serial powstał na podstawie powieści Michaela Dobbsa, brytyjskiego pisarza i polityka. Opowiada o kulisach życia politycznego. Przeciętny obywatel myśli, że politycy przede wszystkim dbają o dobro swego kraju i narodu, ale bardzo się mylą: chodzi jedynie o ich osobiste ambicje. Znani i wpływowi politycy gotowi są na wszystko dla władzy: intrygi i spiski.

5. Żywe trupy

Żywe trupy

Serial cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Ulubiony temat amerykańskich pisarzy o zombie stał się podstawą do stworzenia serialu, który składa się z kilku sezonów. Fabuła serialu skupia się głównie na problemach grupy ludzi, których głównym zadaniem jest utrzymanie własnego życia, stawianie czoła trudnym sytuacjom, przeżycie w świecie opanowanym przez zombie.

6. Breaking Bad

Breaking Bad

Dość nietypowy serial telewizyjny. Prawdziwy detektyw, który przedstawia realia życia amerykańskiego, które nie mają nic wspólnego z american dream. Akcja rozgrywa się w amerykańskim miasteczku. Opowiada historię nauczyciela chemii, który pewnego dnia dowiaduje się, że ma nieoperacyjnego raka płuc. Jego rodzina boryka się z ciągłymi problemami finansowymi. Bieg wydarzeń sprawia, że główny bohater wraz ze swoim byłym uczniem zaczynają produkować metamfetaminę. Główny bohater postanawia zdobyć pieniądze, które pozwolą na utrzymanie rodziny po jego odejściu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty