6 skutecznych zasad – jak nauczyć się pisać artykuły?

jak nauczyć się pisać artykuły

Dziś w internecie są bardzo popularne portale zleceń dla freelancerów – pracowników, którzy pracują w domu. Największą popularnością cieszy się zawód "copywriter" – czyli autor artykułów. Wielu ludzi chce spróbować, jednak nie wie od czego zacząć.

Jak nauczyć się pisać artykuły?

  1. Ucz się od najlepszych! Jeśli ci się spodobał czyjś artykuł, przepisz go, aby zapożyczyć niektóre momenty. Następnie napisz własny artykuł, który jest stylistycznie podobny do tego, który ci się spodobał. W taki sposób krok po kroku odnajdziesz i stworzysz własny styl.
  2. Stwórz portfolio (teczkę)! Jeśli chodzi o sprzedawanie napisanych przez ciebie artykułów, to koniecznie musisz posiadać własne portfolio – zleceniodawca chce wiedzieć co kupuje!
  3. Uważaj na błędy! Nie będziesz mogła pisać artykułów, jeśli nie znasz zasad pisowni. W internecie można odnaleźć wszystkie zasady ortograficzne, pracuj nad własnymi błędami.
  4. Uzupełniaj tekst własnymi szczegółami. W odpowiedzi na pytanie, jak nauczyć się pisać ciekawe artykuły, można powiedzieć, że należy odnaleźć własny styl, nauczyć się stwarzać ciekawe teksty. Trenuj, opracuj własną manierę przekazywania tekstu i zostaniesz popularną!
  5. Ucz się podstaw SEO! Jeśli chcesz wiedzieć jak pisać teksty dla portalu internetowego, ucz się podstaw tworzenia tekstów seo – artykułów, które przewidują używanie keywords, dzięki którym przeglądarka internetowa bardzo łatwo je odnajdywać. Umiejętność wykorzystania keywords dosyć często odgrywa istotną rolę dla zleceniodawców.
  6. Układaj plan artykułu! Chcesz wiedzieć jak poprawnie napisać artykuł? Korzystaj ze sprawdzonych metod, takich jak plan. Gdy zobaczysz temat zastanów się nad tym, jakie wątki będą poruszone w artykule, ułóż przykładowy plan, a później na podstawie tego planu napisz artykuł. To daje możliwość szybko, logicznie i strukturalne przekazywać materiał.

I najgłówniejsze – maksimum ćwiczeń! Nie będziesz mogła się nauczyć pisać artykułów teoretycznie, musisz ćwiczyć. W tym celu nieobowiązkowo potrzebujesz konkretnego zlecenia: zastanów się nad tym w jakim temacie doskonale się orientujesz i napisz o tym. Tekst możesz umieścić w swoim blogu.

 
Powiązane artykuły:
Copywriting i rewriting – jaki wybrać typ zarobku?
W tym artykule opowiemy o tym, jak można pracować w internecie za pomocą copywritingu i rewritingu, a także opowiemy o istotnej różnicy między tymi dwoma pojęciami. Czytamy i bierzemy na notatkę.
Biznes elektroniczny – rodzaje e-biznesu
W tym artykule opowiemy jeszcze o jednym rozpowszechnionym dziś rodzaju zarobku – elektronicznym biznesie. Dowiadujecie się o modelach takiego biznesu i jego organizacji.
Freelance dla początkujących – copywriting czy rewriting?
W tym artykule dotkniemy takiego aktualnego tematu internet zarobku – freelance i opowiemy o tym, co przedstawia ten rodzaj działalności i które rodzaje freelance dziś są najbardziej rozpowszechnione.
Jak zarobić pieniądze nie wychodząc z domu?
Żeby zarabiać niemałe kwoty, nie obowiązkowo męczyć się wczesnymi podniesieniami, przejazdami w dusznym transporcie i 8-godzinnej pracy w nieprzytulnym biurze. Freelance dawno zapomniał o podobnych niewygodach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty