6 sposobów, jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z ust po spożyciu pokarmu

Większość z nas bardzo lubi potrawy, przyprawione pikantnymi przyprawami, z dodawaniem czosnku i cebuli. Cebula i czosnek jak wiadomo są naturalnymi antybiotykami, które skutecznie niszczą bakterie.

Jednak po spożyciu ulubionych, zdrowych potraw, na pewno nie warto udawać się na randkę lub spotkanie biznesowe, ponieważ twój zapach z ust może zrazić wszystkich dookoła. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z ust po spożyciu pokarmu.

1. Woda

woda

Po spożyciu pokarmu warto wypić szklankę czystej wody, która pomoże pozbyć się resztek jedzenia z jamy ustnej i pobudzi wydzielanie śliny. Eliminując bakterie, ślina zwalcza także przykry zapach z ust.

2. Nabiał

mleko

Mleko, twaróg, kefir, maślanka, obniżając poziom lotnych związków siarki i hamując ich powstawanie, skutecznie zwalczają nieprzyjemny zapach z ust.

3. Mycie zębów

szczotka

Przyczyną tej krępującej dolegliwości może być rozpad bakteryjny pokarmu na zębach i języku. Mycie zębów po każdym posiłku, stosowanie nici dentystycznej, mycie języka dwa razy dziennie pomoże zniwelować przykry zapach z ust.

4. Płyn do płukania ust

Płyn do płukania ust

Płyn do płukania jamy ustnej nie tylko usuwa nieprzyjemny zapach z ust, ale także ma działanie antybakteryjne.

5. Owoce i warzywa

warzywa

Świeże owoce i warzywa pomagają pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust. Najlepiej spożywać zielone jabłka, które w dodatku wybielają zęby. Jabłko zjedzone rano, na czczo działa oczyszczająco na organizm, reguluje trawienie, dostarcza organizmowi niezbędnej dziennej dawki witamin.

Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego oddechu po spożyciu pokarmu, możesz żuć liście pietruszki, koperku lub mięty. Pozwolą zamaskować nieprzyjemny zapach z ust.

6. Zielona herbata

herbata

Zielona herbata posiada właściwości oczyszczające i antyseptyczne. Skutecznie odświeża oddech. Filiżanka zielonej herbaty po kolacji nie tylko zniweluje nieprzyjemny zapach z ust, ale również pomoże zregenerować siły po całym dniu pracy.

Warto jednak pamiętać, że przyczyna nieprzyjemnego zapachu z ust kryje się nie tylko w produktach, które spożywamy. Nieprzyjemny oddech może być objawem wielu poważnych chorób. Jeśli nie pomaga dokładne wyszczotkowanie zębów, wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych nitką dentystyczną, to musisz niezwłocznie udać się do lekarza, który na podstawie przeprowadzonych badań ustali przyczynę nieprzyjemnego zapachu z ust i zdecyduje, jakie leczenie zalecić.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty