6 sposobów na przyspieszenie metabolizmu

Dziewczyny, które marzą o tym, by się pozbyć znienawidzonych kilogramów, często narzekają na to, że mimo stosowania diet i uprawiania sportu, nie udaje im się schudnąć, przez co się zniechęcają i przerywają dietę.

Jednak jeśli nawet jesteś zmęczona i zniechęcona, nie warto rezygnować. Być może chodzi o spowolniony metabolizm, na który wpływają różne czynniki. Przestrzegając kilku prostych zasad, które pomogą przyśpieszyć metabolizm, można szybko schudnąć.

1. Zdrowy sen

sen

Niedobór snu zaburza metabolizm, więc jeśli chcesz podkręcić go, to musisz zadbać o zdrowy sen. Naukowcy na podstawie przeprowadzonych badań doszli do wniosku, że osoby, mające problemy z zasypianiem, cierpią z powodu nadwagi i otyłości. W trakcie snu organizm produkuje mnóstwo różnych hormonów, w tym też hormonów, odpowiedzialnych za spalanie tłuszczu.

2. Więcej wody

woda

Niedobór wody jest jedną z podstawowych przyczyn spowolnienia metabolizmu. Pamiętaj o tym i pij codziennie około 1,5 litra czystej wody w ciągu dnia, najlepiej kilka minut przed posiłkiem.

Musi to być wyłącznie czysta woda. Warto ograniczyć spożywanie kawy i napojów gazowanych. Po wyeliminowaniu z diety tego typu napojów nie tylko przyspiesza się metabolizm, ale także poprawia się samopoczucie i wygląd zewnętrzny.

3. Sześć posiłków dziennie

jedzenie

Zabójcze tempo życia, brak czasu powoduje, że większość z nas je tylko 2-3 razy dziennie, przy czym podczas każdego posiłku się objadamy. Jeśli jednak znajdziesz czas na zdrowe odżywianie i zaczniesz spożywać 4-6 posiłków dziennie, to na pewno uda ci się przyspieszyć metabolizm oraz sprawić, że twój organizm zaczniesz spożywać więcej kalorii.

Posiłki musisz spożywać co 3-4 godziny, aby organizm nie magazynował energii w komórkach tłuszczowych. Najlepszy pomysł na zdrowe przekąski – owoce. Mogą też być orzechy, ale pamiętaj o tym, że są bardzo kaloryczne, więc możesz zjadać dziennie tylko 30 gramów orzechów.

4. Śniadanie

ranek

Chcesz schudnąć? Nie rezygnuj ze śniadania. Dietetycy przekonują, że najlepiej zjeść śniadanie od razu po obudzeniu, co pomoże podkręcić metabolizm. Najlepiej postawić na wysokobiałkowe śniadanie z niedużą ilością węglowodanów.

5. Przyprawy

przyprawy

Badania wykazały, że pikantne potrawy i naturalne przyprawy przyspieszają metabolizm. Jeśli jednak cierpisz z powodu chorób układu pokarmowego, to nie możesz jeść ostrych, mocno przyprawionych potraw.

6. Ćwiczenia

sport

Sport to lepsza praca całego organizmu i skuteczne spalanie kalorii. Trenerzy przekonują, że dla lepszego efektu należy na zmianę wykonywać ćwiczenia siłowe i cardio. Jeśli nie przepadasz za sportem, to postaw na piesze spacery i zrezygnuj z windy.

Jeśli chcesz szybko i skutecznie schudnąć, musisz przestrzegać kilku prostych zasad i już za miesiąc będziesz się cieszyć piękną sylwetką. Wystarczy zmienić swoje nawyki żywieniowe i tryb życia, a zbędne kilogramy znikną w mgnieniu oka.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty