6 tajemnic, które dadzą możliwość idealnie wyglądać na zdjęciach

Zdjęcie daje możliwość utrwalić dowolny moment i na zawsze pozostawić go dostępnym do odtworzenia. Być może dlatego każdy człowiek chce wyglądać w kadrze idealnie, ponieważ jest bardzo przyjemnie, gdy oglądasz stare zdjęcia. Zobaczyć, jaką jesteś ładną.

Nasza redakcja jest przekonana w tym, że każdy może ładnie wyglądać na zdjęciach, jednak w tym celu należy znać kilka prostych zasad. Fotografik Jodee Ball stworzyła swoistą instrukcję, która opisuje podstawowe błędy pozowania do zdjęć.

Przybierz luźną pozycję

Przybierz luźną pozycję

Położenie ciała w postaci litery S wygląda bardziej rozluźnione dlatego, że nie ma w nim pełnej symetrii i żołnierskiej postawy. Również warto zwrócić uwagę na ręce – zdjęcie będzie wyglądać fantastycznie, jeśli do kieszeni zapchasz tylko dwa duże palce, a inne będą widoczne.

Odwróć ciało na 3\4

Odwróć ciało

Aby wyglądać smukłą na zdjęciach należy unikać prostej linii ramion, w tym celu należy odwrócić ciało na 3\4. Na drugim zdjęciu obie dłonie delikatnie położone są na biodrach – dzięki temu pozycja jest delikatna i elegancka.

Uważaj na ręce

Uważaj na ręce

Czasami w kadrze należy dotknąć twarzy. W takim wypadku należy uważać, aby dłoń nie była odwrócona w stronę kamery, a delikatnie powtarzała owal twarzy.

Opuść ramię

Nieco zgięte kolano

Opuszczone ramię wizualnie wydłuży szyję, twarz będzie bardziej odkryta. Również warto unikać schowanych rąk. Na drugim zdjęciu ręka znajduje się na łokciu, a nie chowa się za nim, to wygląda o wiele lepiej.

Nieco zgięte kolano

Nieco zgięte kolano

Podczas pozowania bokiem również nie warto zapominać o położeniu ciała w postaci litery S. Należy nieco zgiąć kolano i nieco opuścić ramiona, a na zdjęciu sylwetka będzie wydawać się smukłą, a pozycja – luźną.

Nieco uchylić głowę

Nieco uchylić głowę

Zdjęcie będzie wyglądać ciekawiej, jeśli nie spoglądać bezpośrednio w kamerę, a nieco odwrócić ciało. A jeśli przy tym jeszcze nieco uchylić głowę, to powstanie efekt, że spoglądasz w kamerę od dołu w górę – jeszcze jeden sposób na ładne zdjęcie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty