6 trików, jak oszukać głód

Kiedy jesteśmy na diecie, to właśnie głód jest naszym największym wrogiem, który może pokrzyżować nam wszystkie plany i zniwelować wszystkie nasze wysiłki na drodze do idealnej smukłej sylwetki. Dopada nas niespodziewanie i często nie wiemy, jak z nim walczyć i jak go oszukać.

Czy istnieją jakieś skuteczne sposoby na oszukanie głodu? Jak pokonać wilczy głód? W niniejszym artykule postaramy się udzielić odpowiedzi na te pytania.

1. Plan odżywiania

pokarm

Należy przemyśleć dietę w taki sposób, aby zawierała 5-6 posiłków, które należy spożywać w jednakowych odstępach czasowych, na przykład co trzy godziny. Przestrzeganie planu odżywiania należy potraktować na poważnie, ponieważ nawet jeden opuszczony posiłek może wywołać wilczy głód.

Kiedy jesteśmy głodni, najczęściej sięgamy po słodycze, które pomagają szybko poskromić wilczy apetyt. To najgorsze rozwiązanie ze wszystkich istniejących, ponieważ słodycze to prawdziwa bomba kaloryczna. Słodycze jako sposób na wilczy głód dają krótkotrwały efekt i głód niebawem wraca.

2. Zdrowe odżywianie

dieta

Regularne posiłki to tylko połowa sukcesu. Liczy się nie tylko częstotliwość, ale również jakość posiłków, które spożywasz w ciągu dnia. Musisz się przekonać, że pokarm na twoim talerzu to zbilansowane połączenie węglowodanów, białka, tłuszczy, błonnika, witamin i minerałów.

3. Pić dużo wody

woda

Jeden z najprostszych trików jak oszukać głód – pijemy jak najwięcej wody. Do szklanki z wodą można dodać kilka kropel soku z cytryny czy limonki, miętę, rumianek, czy też łyżeczkę modu na osłodę.

4. Zajmij się czymś ciekawym

hobby

Głód zazwyczaj nas dopada wtedy, kiedy się nudzimy i nie mamy nic do roboty. Interesujące i fascynujące zajęcie lub wysiłek fizyczny sprawią, że zupełnie zapomnisz o głodzie. Twoje myśli będą dotyczyły tego, co robisz, zamiast krążyć cały czas wokół lodówki. Otóż jak tylko poczujesz, że jesteś głodna, zajmij się czymś ciekawym.

5. Mięta

mięta

Eksperyment wykazał, że żucie mięty zaspokaja głód. Jeśli nie masz pod ręką świeżej mięty, możesz sięgnąć po miętową gumę do żucia albo umyć zęby miętową pastą.

6. Zdrowe przekąski

przekąski

Bez wątpienia najlepszy sposób na głód to jedzenie. Jeśli żadne triki nie działają i dopada cię głód w przerwach między posiłkami, to możesz sięgnąć po zdrowe przekąski, które zawierają jak najmniej monosacharydów (cukrów prostych). Zdrowe przekąski to gotowane warzywa, naturalne jogurty, świeże soki owocowe, orzechy, suszone owoce.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty