6 trików na większą objętość włosów

Każda dziewczyna marzy o fryzurze pełnej objętości jak w reklamie popularnych szamponów i odżywek. Podczas, gdy sceptycy przekonują, że tego nie da się zrobić w warunkach domowych, fryzjerzy dzielą się prostymi i skutecznymi trikami na objętość włosów.

Niestety nie każdą z nas natura obdarowała gęstymi, grubymi włosami. Jak wynika z badań, połowa Polek ma cienkie włosy. Można to z łatwością zmienić, jeśli się ma do swojej dyspozycji drogie kosmetyki i profesjonalnych fryzjerów. Jednak nie warto się załamywać! Dodać włosom objętości można bez fleisingu, ecovolume i boost up. Poznaj 6 sposobów na dodanie włosom objętości, które są dostępne dla każdej kobiety.

1. Przenieś przedziałek

włosy

Jeśli chcesz dodać włosom objętości, to będzie pierwsza i najłatwiejsza do wprowadzenia w życie rada. Przesuń go bardziej na lewą albo prawą stronę nawet o jeden centymetr dalej niż zazwyczaj nosisz przedziałek. Asymetryczny przedziałek też pomoże dodać włosom objętości. Jeśli twoje włosy są bardzo niezdyscyplinowane, użyj lakieru, aby włosy znowu nie rozłożyły się wzdłuż przedziałka naturalnie.

2. Tapirowanie włosów szczoteczką do zębów

grzywka

Każda przedstawicielka płci pięknej doskonale wie, że tapirowanie pozwala unieść włosy, dodać im objętości i gęstości. Jeśli robić to za pomocą grzebienia, to fryzura będzie wyglądać nienaturalnie i niemodnie, dlatego odkładamy tradycyjny grzebień, bierzemy do rąk szczoteczkę do zębów i delikatnie tapirujemy włosy u nasady.

3. Karbowane włosy

fryzura

Nowoczesne urządzenie fryzjerskie – karbownica, stwarza możliwość odbić włosy od nasady i zachować efekt aż do następnego mycia. Karbujemy tylko dolne pasma. Górne pasma przykryją pokarbowane pasemka, dzięki czemu uzyskamy naturalny efekt uniesienia.

4. Suszenie włosów z głową w dół

suszarka

To sprytny sposób, by włosy lekko unieść od nasady i nadać im większej objętości. Zanim wysuszysz włosy, pamiętaj, by je dobrze wytrzeć ręcznikiem. Później zaczynamy suszyć włosy z głową w dół. Dużo lepszy efekt uzyskamy, susząc włosy z suszarką przybliżoną do nasady włosa. Później za pomocą zimnego nawiewu utrwalamy fryzurę i objętość.

5. Włosy związane w kucyk na noc

kok

Jeśli masz cienkie włosy i chcesz, aby rano pięknie odstawały od skóry, zwiąż je na noc w luźny kucyk na czubku głowy. Używaj miękkiej gumki do włosów, aby je nie zniszczyć. Po obudzeniu się musisz jedynie wystylizować bujną czuprynę.

6. Suchy szampon

szampon

Suchy szampon idealnie się nadaje do tego, aby dodać włosom objętości i gęstości. Suchy szampon rozpylamy na włosy od nasady. Jeśli zależy nam na efekcie podniesienia włosów u nasady, warto pochylić głowę i w ten sposób nanieść produkt we włosy. Po rozprowadzeniu szamponu na włosach pozostawiamy go na kilka minut. Po upływie kilku minut wmasuj dłońmi nadmiar pudru we włosy, głównie w skórę głowy, resztę kosmetyku starannie wyczesz i gotowe. Teraz możesz śmiało iść do pracy lub na randkę!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty