6 zakątków świat za przeprowadzkę, do których dostaniesz fortunę

Czasami niektóre, nawet najdziwniejsze pomysły są realizowane i wcielane w życie. Nie wierzysz? Na naszej planecie istnieją piękne miejsca za przeprowadzkę, do których dostaniesz sporo pieniędzy i różne dopłaty.

Miejscowe władze oferują naprawdę spore pieniądze ludziom, którzy zechcą się tam przeprowadzić i podjąć pracę. To jest wspaniały sposób na to, aby zmienić swoje życie i zapewnić swoim dzieciom najlepszą przyszłość.

1. Alaska, USA

alaska

Alaska – największy stan USA, który jest pokryty śniegiem i lodowcami. Fantastyczne pejzaże, piękne lodowce i przyroda przyciągają każdego roku tłumy turystów z całego świata, jednak rzadko, kto się decyduje na to, aby tam się przeprowadzić na stałe. Panują tu surowe zimy, mrozy i niskie temperatury. Stąd program adresowany do fachowców, którzy by chcieli podjąć pracę na Alasce. Każdy chętny dostaje spore dopłaty. Warunki? Trzeba zamieszkać i popracować na Alasce przynajmniej rok.

2. Prowincje Kanady

kanada

W prowincjach Alberta, Kolumbia Brytyjska, Manitoba, Ontario istnieją różnorodne programy dla imigrantów. Rząd kanadyjski zachęca młodych fachowców, przedsiębiorców i rolników do przeprowadzki. Każdy, kto się zdecyduje na przeprowadzkę, dostaje spore dopłaty, zezwolenie na stały pobyt i dom. Najbardziej atrakcyjną ofertę dla imigrantów ma malownicza kanadyjska miejscowość Saskatchewan. Każdy, kto się chce się tam przenieść, otrzyma 20 000 kanadyjskich dolarów.

3. Utrecht, Holandia

holandia

Holandia jest jednym z najlepiej rozwijających się krajów pod względem technologicznym. Również jest państwem, w którym z sukcesem realizowane są różne projekty ekonomiczne, społeczne i ekologiczne. Holenderskie miasteczko Utrecht ogłosiło, że będzie płacić każdemu ze swoich mieszkańców pensję w wysokości ok. tysiąca euro miesięcznie na zaspokojenie podstawowych potrzeb. To rodzaj eksperymentu, który ma pokazać, jak się zmieni postrzeganie rzeczywistości przez Holendrów, kiedy mieszkańcy jednego miasta będą mieli jednakowy dochód.

4. Ponga, Asturia, Hiszpania

hiszpania

Malownicza, położona w Asturii wioska jest jedną z najstarszych miejscowości w Hiszpanii. Obecnie Ponga ma 700 mieszkańców. Stąd wprowadzony program dla młodych par. Każda para, która chce się przenieść do malowniczej miejscowości, otrzyma do 3000 euro. Dodatkowo za każde dziecko, które urodzi się w czasie życia w tym mieście, otrzyma dodatkowe 3000 euro.

5. Wyspa Maatsuyker, Tasmania, Australia

australia

Wyspy Maatsuyker jest ulokowana przy południowym wybrzeżu Tasmanii, ma powierzchnię około 180 hektarów. Piękne widoki, które wprost zapierają dech w piersiach, fantastyczne wschody i zachody słońca, brak hałasu. Władze australijskie, by zachęcić do osiedlania się tu nowych ludzi, oferują pracę, zamieszkanie pracownikom i ich rodzinom. Chętnie zatrudniają meteorologów, sejsmologów i latarników. Idealne miejsce do życia i pracy.

6. Niagara, USA

usa

Niagara jest jedną z najpopularniejszych atrakcji, obleganych każdego roku przez tłumy turystów. W stanie Nowy Jork miejscowe władze szukają młodych, wykształconych ludzi chętnych do pracy. Stąd program adresowany do młodych absolwentów amerykańskich uczelni, którzy chcieliby się przeprowadzić do tego malowniczego miejsca. Dają im 7 tys. USD, ale pod warunkiem, że zamieszkają i popracują tu przynajmniej 2 lata.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty