6 zasad, jak się bawić bezpiecznie

W oczekiwaniu na Sylwestra marzymy o niezapomnianej imprezie, przepełnionej magią i urokiem. Chcemy tańczyć, pić szampana, poznawać nowych ludzi. Jednak każdy z nas powinien wiedzieć, jak się bawić bezpiecznie.

Jesteś gotowa na nowe znajomości i odjazdową zabawę? Już niebawem Sylwester, a to oznacza, że każdy z nas wybierze się na jakąś imprezę do klubu lub pubu, w których na czyha na nas wiele różnych niebezpieczeństw. Jak się bawić bezpiecznie?

1. Zabieraj ze sobą na imprezę prezerwatywy

prezarwatywa

Sama musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Dziś nie tylko faceci mogą nosić w portfelu kondomy. Przed imprezą kup kondomy i wrzuć je do torebki. Fajnie, jeśli twój partner dba o swoje zdrowie, a jeśli nie? Tabletki antykoncepcyjne chronią jedynie przed niechcianą ciążą, niestety nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

2. Ustal granice

pocałunek

Na początku musisz zrozumieć, czego oczekujesz od swego partnera. Zanim wyjdziesz z imprezy, pogadaj ze swoim facetem, ustal pewne reguły, aby on mógł zrozumieć, na co może sobie pozwolić. Na tym etapie najważniejsza jest szczerość. Przecież chodzi o twoje bezpieczeństwo. Jeśli masz jakieś wątpliwości albo facet zachowuje się chamsko i nieprzyzwoicie, natychmiast pożegnaj go i zakończ znajomość. Bezpieczeństwo i zdrowie muszą być na pierwszym miejscu.

3. Okazuj emocje i zaangażowanie

kochanie

Udane relacje to relacje, w których panuje porozumienie i zgoda między partnerami. Jeśli nie wiesz, jak się zachować, ale chcesz podarować swemu partnerowi niezapomniane doznania, musisz słuchać tego, co on mówi, postaraj się odczytać mowę ciała i jego reakcje.

4. Dogadaj się z przyjaciółmi, że podczas imprezy będą mieli cię na oku

namiejętność

Nie każda nowa znajomość jest bezpieczna, dlatego musisz dokładnie przemyśleć, jak się będziesz zachowywać w nieprzewidzianej sytuacji. Najlepsza opcja – wybrać się do klubu lub pubu z przyjaciółmi. Kiedy będziesz miała zamiar wyjść z imprezy, uprzedź swoich przyjaciół, dokąd i z kim wyruszasz. Jeśli w twoim telefonie jest geolokalizacja, możesz udostępnić swoją bieżącą lokalizację znajomym i bezpiecznie się bawić.

5. Uważaj na napoje

napoje

Nie trać głowy i stosuj zasadę ograniczonego zaufania nowym znajomym, którzy wspaniałomyślnie serwują nam darmowe drinki. Zawsze miej na oku swego drinka, aby ktoś nic ci nie dosypał. Tam, gdzie wódka, piwo i wino leją się strumieniami, trzeba uważać. Również nigdy nie wiesz, jak twój organizm zareaguje na większe dawki alkoholu, więc spożywaj alkohol z umiarem.

6. Zwracaj uwagę na zachowanie innych

taniec

Agresja, wyzywanie, przemoc fizyczna – niepokojące sygnały, które powinny nas przekonać do tego, że warto zakończyć znajomość. Niektórzy po wypiciu stają się duszami towarzystwa, opowiadają dowcipy i są nieszkodliwi dla pozostałych. Natomiast są tacy, którzy stają się agresywni i to właśnie oni są najbardziej niebezpieczni. Jeśli masz wątpliwości nawet co do faceta, który jest bardzo sympatyczny i sypie komplementami, zachowaj dystans i umów się z nim na następny dzień. Być może spokojna atmosfera pozwoli ci rozumieć, jakim on jest człowiekiem.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty