6 zaskakujących faktów o Korei Południowej

Kultura południowokoreańska zdobywa coraz więcej zwolenników na całym świecie – koreańskie zespoły lub kosmetyki. Jednak to nie koniec. Pomysłowość mieszkańców Południowej Korei nie zna granic.

Życie mieszkańców Południowej Korei wygląda bardzo niezwykle i nietypowo. Z jednej strony, różnorodne wynalazki i gadżety znacznie ułatwiają im życie. Z drugiej zaś, nadmierne zainteresowanie operacjami plastycznymi i zwyczaje żywieniowe wyglądają dość dziwnie.

1. Jednoosobowe budki karaoke

karaoke

W krajach Azji Wschodniej karaoke cieszy się szczególną popularnością. W Południowej Korei taka forma rozrywki obecnie znajduje się na szczycie popularności. Niesamowity wynalazek można zobaczyć w południowokoreańskim metrze. Są to budki karaoke, w których możesz sobie pośpiewać, naładować się pozytywną energią, poprawić humor. Budka spodoba się nie tylko zawodowym piosenkarzom, ale również tym, którzy wstydzą się śpiewać przy innych.

2. Poduszka do spania w transporcie publicznym

poduszki

Mieszkańcy południowej Korei to pracoholicy, którzy dużo pracują, ale mało odpoczywają i śpią. Właśnie dlatego środki transportu publicznego wyposażone są w poduszki do spania, które mocuje się do szyb pojazdu. Chronią osobę, która zasnęła na przykład w autobusie przed urazami i obrażeniami.

3. Nietypowe przechowalnie

camery

Wszyscy doskonale wiemy, że Koreańczycy jedzą psy. Jednak nie wszyscy wiedzą, że oni również bardzo uwielbiają swoje pupile, więc wszędzie zabierają je ze sobą. Właśnie dlatego w sklepach istnieją specjalne przechowalnie dla uroczych pupili. Wyposażone są w klimatyzator i wentylator, aby zwierzę czuło się komfortowo, kiedy jego właściciel robi zakupy.

4. Odpowiedzialność za jakość

foto

Każdy producent i pracownik odpowiada za jakość i bezpieczeństwo produktu. Jak to jest realizowane? Na meblach lub innych towarach umieszcza się zdjęcie, imię i nazwisko pracownika, który je wykonał. Jeśli coś się zepsuło, konsument wie, do kogo należy składać reklamację.

5. Wszystko, co naturalne jest piękne...

szok

W Południowej Korei ogromną popularnością cieszy się trend toaletowy. Koreańczycy wykonują różne zabawki, słodycze, kubki w kształcie fekaliów. Mieszkańcy Południowej Korei uważają, że to jest bardzo zabawne i śmieszne. Traktują załatwianie potrzeb fizjologicznych z przymrużeniem oka. W Korei Południowej znajduje się muzeum toalet, w którym można zapoznać się z historią toalet na całym świecie.

6. W pogoni za pięknem

plastyka

W kosmetyczce każdej współczesnej kobiety na pewno znajdziesz przynajmniej jeden kosmetyk, pochodzący z Korei Południowej. Są to kremy wybielające, płatki pod oczy, klipsy zmieniające kształt nosa etc. Koreańczycy dbają o swój wygląd. I to przesadnie – w Korei jest najwięcej operacji plastycznych na świecie. W miejscach publicznych można zobaczyć reklamy różnych usług i zabiegów urodowych. Ogromną popularnością cieszą się vouchery na zabiegi kosmetyczne, które daje się w prezencie nie tylko kobietom i przyjaciołom, ale również nastolatkom.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty