7 atrakcji, które warto odwiedzić w Paryżu

Paryż – miasto miłości i marzenie każdej dziewczyny. Pospacerować po Polach Elizejskich, wjechać windą na górę Wieży Eiffla – to tylko nieznaczna ilość atrakcji, oferowanych przez Paryż. Istnieje jeszcze kilka miejsc, które warto zobaczyć.

Zanim wybierzesz się do stolicy Francji, musisz koniecznie zrobić listę atrakcji, które chciałbyś odwiedzić. Każda chwila spędzona w tym mieście, powinna na zawsze pozostać w twojej pamięci. Nie ma nic gorszego, niż zdezorientowany turysta, który nie wie, dokąd ma iść. Jeśli chcesz spędzić niezapomniane wakacje w Paryżu, musisz wiedzieć, jakie atrakcje koniecznie trzeba zobaczyć.

1. Wieża Eiffla

Wieża Eiffla

Piękna konstrukcja ze stali o wysokości 300 metrów. Na różnych wysokościach znajdują się tarasy widokowe, na których można podziwiać piękny Paryż. Wieżę zbudowano specjalnie na paryską wystawę światową. Później miała być rozebrana. Jednak umieszczony na jej szczycie telegraf ocalił wieżę. Dziś jest jedną z najpopularniejszych atrakcji na świecie.

2. Luwr

Luwr

Luwr – jedno z najsłynniejszych i największych muzeów sztuki na świecie. Dla wielu znane z filmu "Belfegor – upiór Luwru". Muzeum znajduje się w zamku warownym, znanym już w średniowieczu. W XVI wieku zamieniono tę budowlę w monumentalny renesansowy pałac. Muzeum zostało otwarte w końcu XVIII wieku. Luwr każdego dnia jest oblegany przez tłumy turystów, którzy chcą poznać historię tego niezwykłego muzeum.

3. Łuk Triumfalny

Łuk Triumfalny

Drugi pod względem wysokości! Wysokość Łuku – 51 m. Fryz obiegający Łuk Triumfalny przedstawia sceny z wielu znanych bitew. Oprócz tego wyryto na nim nazwiska znanych oficerów i dowódców. Na Łuku znajduje się taras widokowy, na którym można podziwiać Pola Elizejskie. Niedaleko znajduje się Wieża Eiffla i jeśli wejść wieczorem na taras widokowy Łuku to można podziwiać budowlę błyszczącą tysiącami światełek.

4. Pola Elizejskie

Pola Elizejskie

Pola Elizejskie to główna aleja miasta, nazwana tak na początku wieku XVII, kiedy to przystąpiono do reorganizacji tej dzielnicy. Na początku Pola Elizejskiej głównie były przeznaczone do spacerów, ale później zaczęto tu wznosić budowle. Pola Elizejskie to prawie 2-kilometrowa aleja, która jest największą dumą mieszkańców Paryżu. Stanowią również scenę oficjalnych parad i manifestacji.

5. Katedra Notre Dame

Katedra Notre Dame

Najczęściej odwiedzana atrakcja przez turystów w Paryżu. Katedra jest bardzo piękna i tajemnicza, dlatego każdego dnia przyciąga tłumy turystów. Katedra Notre Dame ma wielowiekową historię, o której chętnie opowie ci przewodnik. Zwiedzanie Katedry Notre Dame jest bezpłatne. Natomiast wstęp na Wieżę Katedry jest płatny.

6. Disneyland

Disneyland

Najlepsze miejsce dla dzieci. Disneyland powstał na początku lat.90 XX wieku. Został zbudowany przez słynną amerykańską kompanię. Na terenie kompleksu na dzieci i dorosłych czeka mnóstwo różnorodnych atrakcji, barów i restauracji, liczne sklepiki, baseny. W parku Disneyland mają miejsce bajkowe parady ze znanymi postaciami z kreskówek i filmów. Sleeping Beauty Castle ożywa dopiero nocą. Niesamowite iluminacje, sztuczne ognie, najpiękniejsze fajerwerki: nawet dorośli są zachwyceni. Dzieci przez całe życie będą pamiętać dzień, spędzony w Disneyland.

7. Katakumby Paryża. Atrakcja dla fanów mocnych wrażeń

Katakumby Paryża

Sieć korytarzy w dawnych kamieniołomach, których długość sięga 300 kilometrów! Zgromadzono tutaj szczątki ok. 6 milionów zmarłych Paryżan. W lochach można zobaczyć fasady z ludzkich kości oraz czaszek. Katakumby znajdują się pod ziemią, dlatego każdy turysta powinien koniecznie zabrać ze sobą latarkę. Oprócz tego należy pamiętać o tym, że pod ziemią trudno jest oddychać. Zwiedzanie na pewno nie jest przeznaczone ani dla dzieci, ani dla osób szczególnie wrażliwych.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty