7 atrakcji na końcu świata, które są równie fascynujące, co ryzykowne

Na świecie są dwa rodzaje ludzi. Jedni czerpią zadowolenie z tego, że żyją. Inni natomiast ciągle poszukują nowych wrażeń, nieustannie potrzebują podniet i przygód, uwielbiają ekstremalne doznania, dlatego decydują się na skrajnie ryzykowne wybryki na niebezpiecznych atrakcjach. Mamy dla nich 7 ryzykownych atrakcji na końcu świata.

Miłośnicy ekstremalnych doznań przeżywają każdy dzień jak ostatni, biorą z życia wszystko. Ekstremalnych turystów można z łatwością rozpoznać w tłumie, szukają nowych doznań i maksymalnie emocjonujących atrakcji. Nie wystarczy im kąpieli w zwykłym basenie lub morzu. Gotowi są ryzykować zdrowie lub nawet życie, by dostarczyć sobie dużej dawki adrenaliny. Właśnie dla nich mamy listę miejsc, które są równie fascynujące, co ryzykowne.

1. Giant Canyon Swing w stanie Kolorado

giant canyon swing

Jedna z najniebezpieczniejszych atrakcji na krawędzi urwiska. Gigantyczna huśtawka znajduje się 400 metrów nad ziemią. Po spuszczeniu huśtawka pędzi z prędkością 80 km na godzinę. Huśtawka mieści czterech pasażerów. Każdy, kto decyduje się na takie ekstremalne bujanie, powinien podpisać swoisty cyrograf. Każdy śmiałek oświadcza, że jest świadomy ryzyka, które podejmuje, a stan zdrowia pozwala mu na ekstremalny wyczyn. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody, które on może ponieść.

2. Huśtawka na końcu świata, Baños de Agua Santa, Ekwador

Ekwador

W przeciwieństwie do gigantycznej konstrukcji metalowej w Kolorado, tutaj zobaczysz huśtawkę w dosłownym znaczeniu tego słowa. Huśtawka zawieszona jest na drzewie, 2660 metrów nad ziemią, nad 600-metrową przepaścią. Prosta, drewniana huśtawka zawieszona przy domku na drzewie na dwóch linach, które z kolei mocuje się na metalowej belce. Bez żadnych zabezpieczeń (możesz liczyć jedynie na kask). Każdy, kto decyduje się na takie ekstremalne bujanie, powinien podpisać swoisty cyrograf. Każdy śmiałek oświadcza, że jest świadomy ryzyka, które podejmuje. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za żadne szkody. Najbardziej fascynujące podczas ekstremalnego bujania to widok czynnego wulkanu Tungurahua.

3. Zip World at Penrhyn Quarry, Wielka Brytania, Północna Walia

Zip World at Penrhyn Quarry

Jest to kolejka tyrolska, która ma długość ok. 1500 m i umożliwia zjazd dwóm osobom obok siebie z prędkością ok. 161 km/h. Twórcy kolejki przekonują, że jednym z jej atutów są piękne widoki gór, ale jest to dość kontrowersyjne stwierdzenie. Kiedy pędzisz z ogromną prędkością, to na pewno nie myślisz o podziwianiu widoków, lecz o tym, aby jak najszybciej dostać się na drugą stronę.

4. Dodonpa, Japonia, Fujiyoshida

Dodonpa

Kolejka górska, która zwykłą frajdę zmienia w mrożącą krew w żyłach przygodę w parku rozrywki. Ten rollercoaster osiąga zawrotną prędkość 172 km/h, czyli 4 razy więcej niż prędkość graniczna. Kolejka górska Dodonpa przyciąga turystów z całego świata.

5. Park rozrywki pod dachem, Las Vegas

Las Vegas

Jest to jedna z ekstremalnych atrakcji Las Vegas. Big Shot to platforma wynosząca pasażerów 64 m w górę z prędkością 70 km/h. Osiąga wysokość 329 m. Podczas spadku można podziwiać niesamowite widoki.

6. Strefa wolnego spadania, Ohio, Paramount

Paramount

Jeszcze jedna platforma, która w przeciwieństwie do poprzedniej, jest dwukrotnie większa i bardziej przerażająca. Platforma wynosi pasażerów 100 m w górę (26-piętrowy budynek) z prędkością 100 km/h. Na szczycie przez kilka minut można podziwiać niesamowite widoki.

7. Droga śmierci, Chiny, Xi'an

Xi'an

Najbardziej niebezpiecznych szlak górski prowadzi na świętą górę Hua Shan, która ma aż pięć szczytów. Droga z desek jest aż tak przerażająca, ponieważ drewniane deski zamontowane nad przepaścią są bardzo stare. Co ciekawe, nie ma obowiązku używania zabezpieczeń, nie ma żadnych barierek, jedynie musisz mieć uprząż i karabińczyk, aby mieć możliwość się poruszać. Jednak widok na dolinę sprawia, że zmęczenie i przerażenie schodzi na dalszy plan.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty