7 błędów, które popełniamy w łazience

Wszyscy doskonale wiemy o tym, że dwa razy dziennie należy myć zęby, brać prysznic, zmywać makijaż przed snem.

Jednak nawet nie podejrzewamy, że niektóre przyzwyczajenia mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu.

W USA jest taki zawód jak health coach, czyli trener zdrowia, który opowie ci przede wszystkim o zasadach higieny osobistej. W niniejszym artykule kilka rozpowszechnionych błędów, które popełniamy w łazience.

1. Porozmawiamy o papierze toaletowym

wanna

Po tym, jak załatwiłeś się, ogromne znaczenia ma to, w jakim kierunku podcierasz pupę. Kobiety popełniają ogromny błąd, podcierając się od odbytu do pochwy. To zwiększa ryzyko przedostania się bakterii z odbytnicy (jelito proste) do pochwy i dróg moczowych na skutek czego może dojść do infekcji.

2. Wyrzucamy szampony

wanna

Często przed tym, zanim kupisz szampon lub żel pod prysznic, czytasz jego skład? Wiele środków do mycia ciała i włosów zawiera niebezpieczne dla zdrowia człowieka składniki, takie jak siarczan amonu, laurylosiarczan sodu. Przede wszystkim wysuszają skórę, później pojawia się swędzenie, łuszczenie, łupież. Istnieje jedne skuteczne rozwiązanie: używaj środków organicznych.

3. Zabierasz ze sobą do łazienki komórkę?

wanna

W łazience jest więcej bakterii niż w toalecie. A ile jest szkodliwych mikroorganizmów, jeśli łazienka jest razem z WC? Otóż, gdy kładziesz swoją komórkę na zlew, nieświadomie brudzisz ją. Biorąc prysznic, zmywasz ze swego ciała bakterie, natomiast na telefonie one pozostają i później trafiają do twoich uszu, na twoje ciało, twarz.

4. Irygacja pochwy

wanna

Zrezygnuj z tego. Najbardziej rozpowszechnionym powodem pojawienia się nieprzyjemnego zapachu są bakterie, które wspaniale rozmnażają się w pochwie. Właśnie w tym okresie zwiększa się pH pochwy. On automatycznie zwiększa się nie tylko po seksie, okresie, ale również po irygacji. Jeśli dbasz o zdrowie swoich narządów płciowych, po pierwsze zrezygnuj z irygacji pochwy, a po drugie zamiast mydła używają specjalnego płynu do higieny intymnej.

5. Masz etui na szczoteczki do zębów?

szczotka

Podstawowy błąd, który popełnia prawie każdy z nas – nie wkładamy szczoteczek do zębów do etui. Jeśli masz razem łazienkę i toaletę, pamiętaj o tym, że bakterie chętnie rozmnażają się na szczoteczkach do zębów. Następnie wędrują do jamy ustnej, narządów wewnętrznych.

6. Używasz płynu do płukania jamy ustnej z alkoholem?

leki

Po spożywaniu pokarmu koniecznie musisz używać płynu do płukania jamy ustnej. A kto czyta jego skład? Jeśli zawiera etanol, to oznacza, że wysusza jamę ustną. To z kolei jest idealnym środowiskiem do rozmnażania bakterii.

7. Nie wstrzymuj

toaleta

Dosyć często wstrzymujesz opróżnienia? Czasami oglądanie ulubionego programu jest ważniejsze od własnego zdrowia. Jeśli odczuwasz, że musisz się załatwić, nie wstrzymuj opróżnienia. Na przykład ciągle przepełniony pęcherz moczowy może spowodować rozwój różnych niebezpiecznych chorób.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty