7 błędów, które psują pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie na temat nowo spotkanej osoby powstaje w ciągu 7-8 pierwszych sekund kontaktu i to zdanie zostaje w nas na długie lata. Na podstawie przeprowadzonych badań, naukowcy doszli do wniosku, że pierwsze wrażenie bardzo rzadko nas myli, ponieważ w ciągu tych kilku sekund zwracamy uwagę na najważniejsze – na energię człowieka.

To, czy przyciągamy, czy wręcz odpychamy od siebie ludzi, wynika również z naszej energii. W niniejszym zestawieniu siedem błędów, które psują pierwsze wrażenie i zniechęcają do nas innych ludzi.

1. Rywalizacja

rozmowa

Nie należy postrzegać otaczających jako swoich konkurentów. Życie nie jest wyścigiem, w którym musisz za wszelką cenę zwyciężyć. Osoba pewna siebie nie potrzebuje uznania publiczności, ma bogaty świat wewnętrzny, który dodaje jej pewności. W dodatku każdy z nas na swój sposób traktuje zwycięstwo, co pozbawia sensu każdy sztuczny wyścig.

2. Chamstwo

pytania odpowiedzi

Każda relacja powinna się rozwijać na szacunku. Nie zapominajmy o dobrych manierach, czyli grzeczności i uprzejmości. Chamstwo i arogancja zniechęcają otaczających. Jeśli nawet zaistniała sytuacja, która wymaga od ciebie zachowania się w sposób bezczelny i chamski, należy zachować twarz, nie dyskutować z prostakiem, trzymać się od niego z daleka, bo sprowadzi cię do swojego poziomu.

3. Zawyżona samoocena

szykowna kobieta

Jeden z największych błędów, który zniechęca do ciebie innych – zawyżona samoocena. Osoby, które myślą, że są lepsze od innych, bardzo nas irytują. Każdy z nas ma wady i zalety, więc czemu nie możesz zrobić innej osobie komplementu i podkreślić jej zalety?

4. Ciągłe marudzenie i narzekanie

problem stosunki

Nikt nie lubi ludzi, którzy ciągle narzekają i marudzą. Rozmowa z nimi jest nieprzyjemna i męcząca. Owszem każdy z nas od czasu do czasu ma ochotę trochę sobie ponarzekać i pomarudzić, ale nie przesadzajmy. We wszystkim bez wyjątku potrzebny jest umiar.

5. Przerywanie

cisza

Już wspominaliśmy o dobrych manierach i szacunku. Nie przekraczaj granic dobrego smaku i delikatności – nigdy nie przerywaj wypowiedzi rozmówcy. Nawet jeśli on gada jakieś głupstwa, zaczekaj, aż skończy, po czym możesz dać upust emocjom.

6. Nieumiejętność słuchania

związek

Skuteczna komunikacja i aktywne słuchanie to kluczowe umiejętności, które powinniśmy opanować, jeśli chcemy budować trwałe relacje. Kiedy rozmówca widzi, że uważnie go słuchasz, zaczyna cię doceniać i szanować. Również zawsze musisz pamiętać o kontakcie wzrokowym.

7. Awanturowanie się o byle drobiazg

kłótnie

Osoba, niepewna siebie, której brakuje miłości i czułości lubi wszczynać kłótnie z byle powodu. Bez wątpienia awanturowanie się to skuteczny sposób na przyciągnięcie uwagi, ale nie jesteśmy pewni, czy właśnie takiej uwagi potrzebujesz?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty