7 cech, które wyróżniają silną i niezależną kobietę

Kobiety w życiu mają trudniej, ponieważ zawsze są postrzegane jako słaba płeć, której podstawową misją jest dom, rodzina i macierzyństwo. Faceci jednak muszą mieć się na baczności.

Na szczęście stereotyp kobiety jako pani domu powoli odchodzi w zapomnienie. Dziś kobiety nie uzależniają się od innych, są silne i niezależne. Jakie więc cechy wyróżniają niezależną emocjonalnie i finansowo kobietę?

1. Liczy tylko na siebie.

kobieta

Kobieta niezależna nie pozwala sobie samej uzależnić się od innych: partnera oraz rodziców. Doskonale uświadamia sobie, że nikt niczego nie jest jej winien i nikt nie musi jej utrzymywać przez całe życie. Umie liczyć tylko na siebie i zawsze wykorzystuje wszystkie szanse, które daje jej los.

2. Kobieta niezależna już w liceum miała dokładnie określony plan, jak osiągnąć sukces w życiu.

praca

W wieku 25-30 lat już ma na swoim koncie spore osiągnięcia i pierwsze zarobione samodzielnie pieniądze. Nigdy nie buja w obłokach, wie, czego chce i jak tego osiągnąć.

3. Nie prosi o pomoc.

ladna kobieta

Prosi o pomoc tylko wtedy, kiedy spróbowała już wszystkiego i uświadamia sobie, że w tej sytuacji sama sobie nie poradzi. Ostateczne, osobiste decyzje zawsze podejmuje sama. Nigdy nie rezygnuje i z każdej sytuacji, nawet najbardziej beznadziejnej, potrafi znaleźć wyjście. Jeśli nie radzi sobie – pyta o radę.

4. Walczy z nierównością.

mocna

Nigdy nie będzie padać plackiem przed facetem, tylko dlatego, że on więcej zarabia czy piastuje kierownicze stanowisko. Kobieta niezależna wszystkich traktuje jednakowo. Dla niej nie ma żadnego znaczenia pozycja społeczna i pieniądze.

5. Żadnych kompromisów.

kobieta w pracy

Samodzielne decyduje o tym, gdzie chce studiować, z kim będzie się spotykać, kim chce zostać w przyszłości, gdzie chce pracować. Nigdy nie będzie akceptować chamskiego zachowania przełożonego, nie będzie wiązać się z partnerem, który jej nie docenia, kupować niepotrzebnych rzeczy, wykorzystywać innych.

6. Małżeństwo nie jest jej celem.

narzeczona

Nie śpieszy jej się z zakładaniem rodziny. Szuka partnera, który we wszystkim będzie jej dorównywał, nie potrzebuje słabych i niepewnych siebie facetów. Nie potrzebuje mężczyzny, żeby być szczęśliwą. Buduje swoje szczęście sama i liczy tylko na siebie.

7. Wygląd nie jest najważniejszy.

twarz

Akceptuje siebie ze wszystkimi zaletami i niedoskonałościami. Nie cierpi z powodu tego, że jest niedoskonała i nie przykłada nadmiernego wysiłku do tego, by się zmienić. To wcale nie oznacza, że nie dba o swój wygląd. Dba, ale nie stara się zatrzymać młodości za wszelką cenę. Kocha i akceptuje siebie taką, jaką jest i nie chce nic zmieniać.

Kobieta niezależna nie ma idoli i ideałów. Owszem, są osoby, które osiągnęły większy sukces w życiu niż ona, ale to wcale nie oznacza, że należy je ubóstwiać. Wie, co osiągnęła i uświadamia sobie, jakie popełniła błędy. Nigdy nie poprzestaje na osiągniętym i zawsze idzie do przodu!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty