7 dreszczowców, które przyprawią Cię o gęsią skórkę

Wśród miłośników filmów jest najwięcej zwolenników dreszczowców z zaskakującymi zwrotami akcji, które trzymają w napięciu do ostatniej chwili. W niniejszym zestawieniu 7 filmów z gatunku thriller, mrożące krew w żyłach.

1. "Thelma"

Thelma

Dziewczyna, która się nazywa Thelma, pochodzi z rodziny religijnych fanatyków, która stara się chronić ją przed świat zewnętrznym. Początek studiów dla Thelmy jest czasem pierwszych pokus, takich jak alkohol czy narkotyki, którym ona na szczęście nie ulega, ale nie może się bronić przed erotycznym zauroczeniem koleżanką ze studiów, która się nazywa Anja. Wkrótce w dziewczynie zaczynają się budzić nadprzyrodzone siły, nad którymi nie może zapanować. Po jakimś czasie Anja znika i Thelma zaczyna podejrzewać, że to ona mogła się przyczynić do jej zniknięcia.

2. "Przeczucie"

Przeczucie

Kobieta pewnego dnia otrzymuje wiadomość, że jej mąż zginął w wypadku samochodowym. Jest w szoku, ale w jeszcze większą psychozę wpada, kiedy następnego dnia jej mąż pojawia się w domu cały i zdrowy. O co tu chodzi?

3. "Sierociniec"

Sierociniec

Laura swoje dzieciństwo spędziła w sierocińcu, który niedługo po tym, jak go opuściła, został zamknięty. Jako dorosła kobieta wraca tam wraz z rodziną, aby odrodzić to miejsce. Kilka dni przed otwarciem, jej adoptowany synek Simon zaczyna snuć nieprawdopodobne opowieści i wymyślać nie do końca niewinne zabawy. Później dziecko znika, a Laura zaczyna powoli przypominać sobie dziwne rzeczy, które się działy w tym domu, kiedy była jeszcze młodą dziewczyną.

4. "Przepowiednia"

Przepowiednia

Dziennikarz John Klein, dwa lata po śmierci swojej żony, przyjeżdża do małego miasteczka. Dowiaduje się, że mieszkańcom miasteczka ukazuje się tajemnicza zjawa – człowiek-ćma, od którego otrzymują informacje, dotyczące wypadków i katastrof. Klein postanawia zatrzymać się w miasteczku na dłużej i napisać reportaż, ale nie spodziewa się, że jego pojawienie się w tym miejscu wcale nie jest przypadkowe.

5. "Pandorum"

Pandorum

Dwóch astronautów budzi się z hibernacji na opuszczonym statku kosmicznym. Nie wiedzą, kim są, ani co jest celem ich podróży. Kierują się w głąb statku, gdzie odnajdują 60 tys. spokojnie śpiących pasażerów, towarzyszących im w podróży i kilku wojowników, którzy niszczą wszystko na swojej drodze. Teraz astronauci muszą uratować własne życie i Ziemię przed zagładą.

6. "Inkarnacja"

Inkarnacja

Film opowiada o uznanym lekarze psychiatrze w dziedzinie rozpoznawania syndromu osobowości mnogiej. Jej głównym zadaniem jej zdemaskowanie przestępców, którzy chcą usprawiedliwić swoje przestępstwa zmyślonymi zaburzeniami psychicznymi. Pewnego dnia spotyka się z przypadkiem chorego psychicznie pacjenta – przestępcy, który rzeczywiście jest chory.

7. "Oczy Julii"

Oczy

Julia, która ze względu na przewlekłą chorobę jest niemal całkowicie niewidoma, odnajduje swoją siostrę bliźniaczkę Sarę powieszoną – oficjalna wersja policji to samobójstwo. Julia w to nie wierzy. Postanawia na własną rękę zbadać przyczyny śmierci siostry.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty