7 faktów, które nie wiedzieliście o filmie "Joker"

W 2019 roku odbyła się światowa premiera filmu "Joker", który już obejrzało miliony osób na całym świecie. Mimo tego, że film przykuł uwagę całego świata, widz zna jedynie ogólnie dostępne fakty o produkcji.

Krytycy przekonują, że film "Joker" jest produkcją dekady i na pewno zdobędzie sukces finansowy. Jest to najnowsza produkcja Todda Phillipsa, znanego z licznych przebojów kinowych, m.in. "Kac Vegas", "Zanim odejdą wody" czy "Rekiny wojny". W rolę Jokera wcielił się Joaquin Phoenix, laureat Złotego Globu, aktor 4-krotnie nominowany na Oscara. Budżet filmu – 55 mln dolarów. Co jeszcze wiadomo o filmie?

1. Makijaż Jokera jest bardzo podobny do make-upu seryjnego zabójcy Johna Wayne'a Gacy'ego, który często przebierał się za klowna, by zwabić dzieci.

Makijaż Jokera

Jednak w ówczesnych czasach nie wykorzystywano tego typu charakteryzacji, gdyż ostre rysy mogły wystraszyć dzieci.

2. Joaquin Phoenix, wykonawca głównej roli w filmie, drastycznie schudł do roli Jokera.

Joaquin Phoenix

Aktor jest endomorfikiem, więc wahania wagi negatywnie wpływają na jego zdrowie i powodują zaburzenia odżywiania. Właśnie dlatego film trzeba było nakręcić bardzo szybko – sceny starano się kręcić w jednym ujęciu.

3. Joaquin Phoenix – ósmy aktor, który się wcielił w rolę Jokera.

Phoenix

Poprzedni aktorzy: Cesar Robert Romero (Batman, 1966 rok), Jack Nicholson (Batman, 1989), Mark Hamill (Batman: Maska Batmana, 1993), Heath Ledger (Mroczny rycerz, 2008, reżyseria: Christopher Nolan), Jared Leto (Legion samobójców, 2016 rok), Cameron Monaghan (Gotham, 2014-2019). Głównym bohaterem serialu jest Batman, którego jednym z głównych przeciwników jest Joker. Zach Galifianakis (LEGO Batman: Film, 2017).

4. Roboczy tytuł filmu o Jokerze to Romeo.

Romeo

Fani przypuszczają, że być może tytuł jest związany z tym, że w innych filmach o Jokerze Harley Quinn będzie miała romans z którymś z bohaterów.

5. Joaquin Phoenix przyznał się, że się przyjaźnił z Heathem Ledgerem, wykonawcą głównej roli w filmie "Mroczny rycerz".

Mroczny rycerz

Aktor ze względu na zmarłego przyjaciela długo się wahał, czy na pewno powinien zagrać w filmie o Jokerze.

6. Joker z 2019 roku ma najniższy wzrost w porównaniu do poprzednich Jokerów.

Joker

Wzrost Joaquina Phoenixa wynosi 173 centymetry, Cameron Monaghan – 183cm, Heath Ledger – 185 centymetrów.

7. Ani reżyser, ani aktorzy, ani ekipa do końca nie wiedzieli, jakim jest naprawdę ich główny bohater – Joker.

reżyser

Głównym zadaniem reżysera i aktorów było stworzenie takiego bohatera, którego charakter nie mógłby rozgryźć żaden psycholog i widz. Reżyser oświadczył, że w trakcie kręcenia zdjęć do filmu dodawano Jokerowi nowych cech.

Film "Joker" już odniósł spektakularny sukces w kinach. Krytycy i dziennikarze przekonują, że nie ma nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę historię tworzenia filmu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty