7 gwiazd, które omal nie umarły przy porodzie

Istnieje wysokie ryzyko tego, że kobieta może umrzeć przy porodzie. Bohaterki niniejszego zestawienia przekonały się w tym na własnej skórze. Na niniejszej liście znalazły się gwiazdy, które zapłaciły zbyt wysoką cenę za możliwość bycia matką i omal nie przypłaciły tego własnym życiem.

Mężczyźni są święcie przekonani, że poród to całkiem naturalna rzecz dla kobiety. Natomiast lekarze i kobiety jednoznacznie mogą stwierdzić, że poród to prawdziwa loteria zarówno dla matki, jak i dziecka. Nie zważając na pieniądze i dobre szpitale, do tragedii dochodzi również w życiu gwiazd.

W niniejszym zestawieniu sławne kobiety, które omal nie umarły przy porodzie. Niektórych z nich tego typu dramatyczne przeżycie nie powstrzymało przed chęcią posiadania kolejnych dzieci, inne natomiast po takim szoku postanowiły, że warto się zatrzymać i cieszyć się z tego, co się ma.

1. Beyonce

beyonse
beyonse 2

Obie ciąży piosenkarki były bardzo trudne. Cały czas znajdowała się pod obserwacją doświadczonych lekarzy. W trakcie ciąży oraz po porodzie Beyonce wraz z dziećmi przez dłuższy czas musiała zostać w szpitalu. A to wszystko dlatego, że większość czarnoskórych kobiet ma powikłania po porodzie. Po tak dramatycznych przeżyciach piosenkarka postanowiła nakręcić film o swoim życiu, w którym najwięcej miejsca się poświęca macierzyństwu.

Na drugie dziecko piosenkarka zdecydowała po długich namowach męża.

2. Christy Turlington

kristi tarlington

Popularna modelka, której kariera wystrzeliła w latach 90., wychowuje syna oraz córeczkę. Podczas pierwszego porodu kobieta miała bardzo silne krwawienie, więc omal nie umarła. Na szczęście lekarzom udało się uratować modelkę. Christy postanowiła założyć organizację charytatywną, która pomaga kobietom w ciąży, zapewniając im dobrą opiekę medyczną w trakcie ciąży i bezpośrednio po porodzie.

3. Gwyneth Paltrow

gvinet peltrou

Popularna aktorka mogłaby zostać wielodzietną mamusią, jeśliby nie poronienie, do którego doszło, kiedy aktorka była w trzeciej ciąży. Gwyneth omal nie umarła na skutek obfitego krwawienia i powikłań po poronieniu.

gvinet peltrou 2

(Gwyneth uwielbia swoje dzieci)

4. Mariah Carey

merayya keri

Popularna piosenkarka jest szczęśliwą matką bliźniaków, których narodziny omal nie kosztowały jej życia. W 38 tygodniu ciąży lekarze jednoznacznie stwierdzili, że zdrowie matki i dzieci jest zagrożone, więc podjęto decyzję o cesarskim cięciu. Na skutek powikłań narządy wewnętrzne piosenkarki w pewnym momencie odmówiły posłuszeństwa. Mariah cieszy się z tego, że w porę udała się do lekarzy, którzy uratowali jej życie i życie jej pociech.

5. Jane Seymour

Seymour

Popularna aktorka, najlepiej znana z filmu z serii o Jamesie Bondzie, w którym zagrała dziewczynę agenta 007, ma 4 dzieci. Aktorka omal nie umarła przy porodzie, kiedy na świat pojawiły się jej bliźniaki. Lekarze stwierdzili, że zdrowie matki i dzieci jest zagrożone, ponieważ kobieta miała bardzo wysokie ciśnienie, więc podjęto decyzję o cesarskim cięciu. Dzięki szybkiej decyzji lekarzy udało się uratować życie matki i dzieci.

Seymour 2

(Jane Seymour z dziećmi i mężem)

6. Rachel Griffiths

reychel griffits
reychel griffits 2

Utalentowana australijska aktorka, posiadaczka wielu nagród, ma 3 dzieci. Podczas trzeciego porodu aktorka omal nie umarła, gdyż doszło do pęknięcia macicy i krwawienia. Po tym dramatycznym przeżyciu aktorka diametralnie zmieniła swoje podejście do życia. Mniej pracuje, spędza jak najwięcej czasu z rodziną i traktuje to jako drugą szansę.

7. Kim Kardashian

kim kardashyan

Życie modelki i gwiazdy Instagram uważnie śledzą miliony jej fanów na całym świecie, którzy doskonalą wiedzą, że celebrytka omal nie umarła podczas drugiego porodu. Przyczyna: stan przedrzucawkowy (preeclampsia), zagrażający zdrowiu, a nawet życiu ciężarnej matki i jej dziecka. Po porodzie lekarze zakazali celebrytce samodzielnie rodzić dzieci, więc musiała skorzystać z usług surogatki.

Oczywiście lista mogłaby być o wiele dłuższa. O różnych powikłaniach w trakcie ciąży i po porodzie opowiadała Mira Sorvino, Kerry Katona, Lily Allen, Tori Spelling. Dziś każda kobieta jest narażona na różne infekcje oraz powikłania w ciąży i po porodzie. Właśnie dlatego każda ciężarna kobieta potrzebuje fachowej opieki, miłości i troski swoich bliskich. Miłości nigdy za wiele.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty