7 kulinarnych trendów, które zdobywają coraz większą popularność na całym świecie

Wiadomo, że kilka set lat temu dieta naszych przodków była o wiele skromniejsza w porównaniu do diety współczesnego człowieka. Na przestrzeni wieków pojawiło się mnóstwo różnych wyrafinowanych dań i różne sposoby ich przygotowania. Dziś, kiedy klienta zaskoczyć jest raczej dość trudno, kucharzy stosują różne triki i sztuczki, by sprawić na nim niezapomniane wrażenie.

Kolorowy hamburger, herbata z serem – co jeszcze wymyślili kucharze, by zadowolić wymagającego klienta? W niniejszym zestawieniu 7 nowych kulinarnych trendów, które podbijają świat.

1. Brokatowe cappuccino

kawa

W niektórych kawiarniach można zamówić sobie brokatowe cappuccino, które mieni się niesamowitymi kolorami. Napój jest ozdobiony jadalnym brokatem, za pomocą którego na jego powierzchni pomysłowy barista stwarza wyrafinowane wzorki. Kawa brokatowa ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników, którzy przekonują, że tego typu napój nie może być zdrowy. Mimo to cappuccino z tęczowymi drobinkami zdobywa coraz większą popularność na całym świecie.

2. Dieta ziołowa

trawa

W czasie Pierwszej Wojny Światowej, kiedy to brakowało leków, rannych żołnierzy leczono różnymi ziołami, które mają właściwości lecznicze. Leczenie polegało na jedzeniu surowych ziół. Po zakończeniu wojny, tego typu metoda leczenia przeszła do historii, ale ostatnio znowu wraca do łask. Zwolennicy zdrowego trybu życia stawiają nie tylko na zdrowe naturalne jedzenie, lecz także naturalne leki w postaci ziół. Zgodnie z zasadami nowego stylu odżywiania, który nabiera coraz większej popularności, można jeść wyłącznie surowe zioła. Co prawda lekarze ostrzegają, że taka restrykcyjna dieta może mieć negatywne następstwa.

3. Kosmiczna kuchnia

kosmos

Jeszcze jakichś kilka lat temu nikomu nie mogło przyjść do głowy, by jeść kosmiczne posiłki. Dziś natomiast każdy chętny może zamówić dowolne danie z kosmicznej kuchni w sklepie internetowym. Jest to nowy kulinarny trend, który zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Użytkownicy mediów społecznościowych wrzucają zdjęcia kosmicznych potraw, przekonując, że są bardzo pyszne. Pyszne owszem, ale czy zdrowe? Nie wiadomo.

4. Dietetyczne sałatki w galarecie

tort

Jakieś sto lat temu dania w galarecie cieszyły się ogromną popularnością. To był prawdziwy przebój kulinarny. Przygotowanie pysznego dania w galaretce było nie lada zadaniem, z którym niestety nie każdy kucharz mógł sobie poradzić. Dziś potrawy w galarecie wracają do łask, więc każdy chętny może zamówić w restauracji dietetyczne przekąski i sałatki w galarecie. Dietetycy przekonują, że tego typu dania mogą być doskonałą alternatywą dla zdrowych diet, gdyż żelatyna korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego, podkręcając metabolizm.

5. Herbata z serem

ser

Nowy wynalazek rodem z Tajlandii. Zimną serową herbatę można kupić praktycznie w każdej kawiarni tajwańskiej, chińskiej i malezyjskiej. Wygląda herbata niezbyt estetycznie, na dodatek ma dość dziwny smak, więc nie każdemu smakuje. Mimo to zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników w różnych zakątkach świata. Anglicy na przykład przyrządzają serową herbatę z różnych gatunków sera i herbaty.

6. Tęczowe dania

burger

Tęczowe dania to kulinarny trend 2017 roku, kiedy to pojawiła się moda na fotografowanie jedzenia i wrzucanie fotek do mediów społecznościowych. Z czasem tęczowe jedzenie podbiło kawiarnie i restauracje, zdobywając serca klientów. Barwniki spożywcze nie są szkodliwe, ale nie każdy się zdecyduje na to, by zamówić kolorowego hamburgera czy sushi. Wbrew wątpliwościom niektórych z nas, tęczowe dania zdobywają coraz większą popularność na całym świecie.

7. Pianki

piana

Pianki to nowy hit kuchni molekularnej. Pianka diametralnie odmienia smak i wygląd każdej potrawy. Obecnie rzadko, w której restauracji podaje się dania piankowe, ale spodziewamy się, że niebawem sytuacja się zmieni, bo pianki z każdym rokiem zdobywają coraz więcej zwolenników.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty