7 mądrych zasad wychowania dzieci w Izraelu

Współcześni rodzice stosują różne metody wychowania dzieci. My oczywiście chcemy, żeby nasze dzieci były szczęśliwe i próbujemy wychować w nich tylko najlepsze cechy, ale z jakiegoś powodu to nie zawsze działa. Specjaliści proponują wziąć na warsztat doświadczenie żydowskich rodziców.

Żydowskie dzieci słusznie uważane są za jedne z najbardziej rozwiniętych, odnoszących sukcesy i utalentowanych. Okazuje się, że wychowanie od najmłodszych lat tworzą podstawy przyszłego życiowego sukcesu młodych geniuszy.

To zjawisko od wielu lat badają pedagodzy, psycholodzy i naukowcy. I oto co się okazało. Podstawą systemu takiego wychowania jest bezwarunkowa miłość do swojego dziecka i ogromna troska.

1. Brak kompleksów

dzieci

Nie można karcić i krytykować swoje dziecko, tym bardziej w obecności obcych. Dziecko każdej matki jest najlepszym i najbardziej utalentowanym dla niej. I matka szczerze w to wierzy. Z takim nastawieniem człowiek po prostu nie może nie odnieść sukcesu.

2. Rozsądne sprzeczności

chłopak

Żydzi łączą w obchodzeniu się z dziećmi surowość wymagań i wolność wypowiedzi. Przy tym każde dziecko wyraźnie zna granice, ale w mniej ważnych rzeczach ma szeroką swobodę działania.

3. Chwalić lepiej niż nie chwalić

dziecko

Rodzice zachwycają się każdym najmniejszym osiągnięciem dziecka. Nie wstydzą się opowiadać o jego sukcesach wszystkim znajomym i bliskim.

4. Na własnym przykładzie

nauczanie

Ta zasada jest bezdyskusyjnie wspierana przez wszystkich psychologów. W końcu dzieci są naszym odzwierciedleniem i na wiele sposobów kopiują rodzicielski sposób zachowania. Dlatego w rodzinach żydowskich dorośli kontrolują swoje słowa i działania.

5. Rodzinna harmonia

rodzina

Dzieci uczą się od najmłodszych lat, że mama i tata cenią rodzinę i siebie nawzajem. Równie ważne jest, aby dać dziecku dobry przykład miłości i szacunku, a ono z kolei przeniosło ten wzór zachowania do swojej przyszłej rodziny.

6. Nauka bycia rodzicem

rozum

Z dzieciństwa każde dziecko rozumie swoją rolę w rodzinie i społeczeństwie. Dziewczyny z najmłodszych lat przygotowują się do roli matki, a chłopcy uczą się być godnymi ludźmi. W Izraelu istnieją nawet specjalne kursy wychowania dzieci, oparte na doświadczeniu wielu pokoleń mędrców.

7. Wszystko ma swój czas

szkola

Żydowskie dzieci zawsze są czymś zajęte. Jeśli nie przebywają na zajęciach w jednym z licznych kół, pomagają rodzicom. Stała aktywność dla nich jest normą.

Można wiele dyskutować na temat stosowania tych lub innych zasad z tej listy. Ale wszystkie one mają pod sobą regularną podstawę. Zastosować przynajmniej niektóre z nich w wychowaniu swojego dziecka może każdy. I niech na kilka szczęśliwych i genialnych dzieci w naszym otoczeniu będzie więcej.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty