7 mało znanych pięknych miejsc w Europie

Chociaż Europa jest małym kontynentem, jednak może się pochwalić dużą różnorodnością, wieloma kulturami, różnorodnymi zwyczajami i nadzwyczaj pięknymi zabytkami i atrakcjami.

Być może zachwycą cię i wzruszą niesamowite plaże włoskie, majestatyczne Alpy, skandynawskie fiordy, pola lawendy w Prowansji lub winnice w Toskanii. Zapoznaj się z niniejszą listą najpiękniejszych miejsc w Europie – i zastanów się: czy na pewno wszystkie je znasz?

1. Scala dei Turchi, Sycylia, Włochy

Sycylia

Biały klif wapienny na brzegu morskim w pobliżu miejscowości Porto Empedocle, niedaleko Agrigento na Sycylii jest niedocenioną włoską atrakcją, którą na pewno warto zobaczyć.

2. Wulkany błotne, Rumunia

Rumunia

Chociaż lokalsi wulkany błotne nazywają wrotami piekła, to na pierwszy rzut oka, błotnista mieszanina wody, iłu, piasku wygląda dość komicznie. Do ukształtowania się wulkanu dochodzi wtedy, gdy podnoszący się gaz napotyka wody podziemne, wówczas dochodzi do mieszania się wody i gazu oraz porywania przez taką mieszaninę piasku i iłu.

3. Park Narodowy Jezior Plitwickich, Chorwacja

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Każdy, kto latem wybiera się do Chorwacji, powinien odwiedzić ten niesamowity park narodowy. Jego największą atrakcją jest 16 jezior krasowych, połączonych ze sobą licznymi większymi i mniejszymi wodospadami. Jeziora dzielą się na górne i dolne, które połączone są kaskadowo.

4. Dark Hedges, Irlandia Północna, Wielka Brytania

Dark Hedges

Mroczna i jednocześnie piękna droga stworzona jest z buków. Drzewa zostały posadzone w XVIII wieku i do tej pory utworzyły zwarty ciąg, witając turystów, którzy tu przychodzą.

Światło dzienne i promienie słoneczne, przenikające przez zwarty szpaler, w połączeniu z ogromnymi gałęziami, wznoszącymi się nad drogą, sprawiają niezapomniane wrażenie, prawie jak z bajki.

5. Słone jezioro Koyashskoye na Półwyspie Kercz, Krym

Słone jezioro

Słone jezioro na Krymie ma piękny różowy kolor. Swoje różowe wody, zawdzięcza obecności specjalnych glonów, produkujących kartoenoidy.

6. Wodospad Svartifoss, Islandia

Wodospad Svartifoss

Na świecie istnieje wiele pięknych wodospadów, ale na pewno żaden z nich nie może się pochwalić takim niesamowitym skalistym tłem. Niezwykłe ciemne sześcioboczne filary, które ciasno pokrywają jego ściany, to efekt stygnięcia lawy po następujących po sobie wybuchach wulkanu. Pieniste strumienie wody, ciemne, bazaltowe filary, zielone rośliny to malowniczy krajobraz, który był inspiracją wielu artystów.

7. Mierzeja Kurońska (martwe wydma), Litwa

martwe wydma

Mierzeja Kurońska to wąski półwysep oddzielający Zalew Kuroński od Morza Bałtyckiego, który w całości jest pokryty wydmami. Są to najwyższe migrujące wydmy w całej Europie, nazywane "Dead Dunes" (Martwe Dunaje). Oprócz pięknych krajobrazów Mierzeja Kurońska może się pochwalić rzadkimi gatunkami roślin, które rosną w glebie piaszczystej.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty