7 mitów o rozstępach

Istnieje wiele mitów na temat rozstępów. Na szczęście większość z nich już zostały obalone. Istnieje przekonanie, że rozstępy (striae distensae) to defekt bardzo problematyczny i niemożliwy do zlikwidowania. Nic bardziej mylnego.

Nadszedł czas, by obalić mity o rozstępach.

Mit Nr 1: Rozstępy mają tylko kobiety w ciąży

brzuch

Problem rozstępów dotyczy 90% kobiet, jednak tylko 75% to kobiety w ciąży. To jest niezbitym dowodem na to, że ten problem dotyczy nie tylko ciężarnych przedstawicielek płci pięknej. Praktycznie każdy człowiek, który boryka się ze zbędną wagą, może mieć rozstępy, więc warto pamiętać, że nie jest to dolegliwość wyłącznie dorosłej płci żeńskiej. Rozstępy zauważyć można także u mężczyzn i nawet u dzieci (około 12%).

Mit Nr 2: Nastolatkowie nie mają rozstępów

probem

Rozstępy na skórze to problem, który może dotknąć nie tylko kobiety, ale też nastolatki. Przyczyna rozstępów u nastolatków to przede wszystkim efekt gwałtownego wzrostu ciała w okresie dojrzewania, które prowadzi do rozciągania skóry. Skóra rozciąga się zbyt szybko, a jej włókna kolagenowe nie nadążają za tym. Jednak młoda skóra szybciej się regeneruje, dlatego rozstępy, które pojawiły się w okresie dojrzewania, są mniej widoczne, niż te, które pojawiają się w wieku dorosłym.

Mit Nr 3: Rozstępom nie można zapobiec

skóra

Istnieje kilka prostych i skutecznych sposobów na to, jak zapobiec rozstępom. Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej diecie, która pomoże kontrolować wagę, zadba o naszą skórę, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko pojawienia się rozstępów. Również nie można zapominać o ćwiczeniach fizycznych. Regularne ćwiczenia poprawiają napięcie skóry, zwiększając tym samym jej elastyczność.

Należy również codziennie nawilżać obficie skórę, używając do tego różnych kosmetyków na rozstępy, które mają działanie nawilżające i korygujące.

Mit Nr 4: Rozstępy znikną po schudnięciu

rozstępy

Nic bardziej mylnego. Rozstępy z czasem mogą być mniej widoczne, blizny stają się jaśniejsze, ale nigdy nie znikną bez odpowiednich zabiegów i kosmetyków.

Mit Nr 5: Jedyny sposób na rozstępy – operacja plastyczna

rozstępy skóra

Jak już wspominaliśmy wcześniej, istnieje mnóstwo skutecznych metod usuwania rozstępów. Oprócz tego dziś istnieje mnóstwo sposobów, które pomogą zapobiec pojawieniu się striae distensae, a również szybkie i skuteczne sposoby na regenerację skóry.

Mit Nr 6: Usuwanie rozstępów – bardzo drogi zabieg

noga

Dzięki wielkiemu postępowi technologicznemu, możesz z łatwością pozbyć się rozstępów za pomocą naturalnych środków i ziół. Oczywiście, większość preparatów i metod na striae distensae są bardzo drogie, ale na pewno istnieją dostępne kremy na rozstępy, na które stać każdego z nas.

Mit Nr 7: Rozstępów nie da się pozbyć

sywetka

Jak już wspominaliśmy wcześniej, istnieje mnóstwo skutecznych metod usuwania rozstępów. Nawet nieznaczne zmiany (jaśniejsze, mniej widoczne blizny) są warte wysiłku i pieniędzy. Kiedy rozpoczynasz walkę z rozstępami, musisz pamiętać, że jest to długi, żmudny proces, który potrzebuje cierpliwości i wysiłku. Nigdy za późno na piękną, zdrową i elastyczną skórę!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty