7 momentów, które świadczą o tym, że nie jesteś perfekcyjną panią domu

Na pewno każda z nas miała do czynienia z sytuacją, kiedy wcale nie byłyśmy przygotowane na przyjście gości. Jeśli problem z potrawami można szybko rozwiązać, to na pewno nie da się w 30 minut zrobić generalnych porządków.

Najważniejsze: nie panikować! Możesz poprosić o pomoc w sprzątaniu swoich bliskich, jeśli oczywiście nie mieszkasz sama. Zmywamy naczynia, składamy porozrzucane rzeczy, wycieramy kurz. Teraz zabieramy się do odkurzania. Hurra! Na pierwszy rzut oka, twoje mieszkanie jest wysprzątane. Jednak są zakamarki, na które nie zwracamy uwagi i nie sprzątamy. Jednak warto tam posprzątać, jeśli nie chcesz, aby nazywano cię brudasem.

1. Brudny dywanik przy wejściu do mieszkania

dywan

Bardzo praktyczne rozwiązanie. Dywanik chroni podłogi przed najgorszym brudem wnoszonym do domu na butach. To właśnie on świadczy o tym, jaką jesteś panią domu. Przekonaj się, że twój dywanik jest czysty, jeśli nie, koniecznie go wyczyść.

2. Nieprzyjemny zapach w domu

woń

Każde mieszkanie ma własny zapach, który zależy od tego, jak często w nim sprzątamy. Jaki zapach panuje w twoim domu? Woń smażonych kotletów, stęchlizny, dymu tytoniowego czy świeży, przyjemny zapach? Każdy gość zwraca uwagę na zapach, który czuje tuż po wejściu do mieszkania. Zapach wpływa na ogólny klimat pomieszczenia, dlatego musisz się przekonać, że wyniosłaś śmieci, zadbaj o odpowiednie wietrzenie pokoi, użyj odświeżaczy powietrza, olejków eterycznych.

3. Nieestetyczne ślady palców, zacieki z wody, mydła i kosmetyków na lustrze

lustro

Lustra nie tylko stanowią element dekoracyjny wnętrza, ale również zwiększają poziom oświetlenia, zmieniają proporcje pomieszczenia. Osadzający się na nich kurz, zacieki z wody, mydła i kosmetyków, odciski palców są wyjątkowo widoczne, dlatego przed przyjściem gości musisz je idealne wyczyścić, używając środków do mycia okien i ściereczki.

4. Brudna podłoga

podłoga

Podłogę w naszym mieszkaniu należy myć przynajmniej trzy razy w tygodniu, a jeśli jest to jesień lub zima, to najlepiej każdego dnia. Brud z ulicy, sierść domowych pupili, rozlana kawa lub herbata to wszystko wygląda bardzo nieestetycznie na naszej podłodze. Jeśli chcesz, aby twój dom wyglądał na czysty i świeży, zadbaj o to, aby twoja podłoga była zawsze lśniąca. Wystarczy czystej wody, płynu do mycia podłogi i mopa.

5. Brudna muszla klozetowa

toaleta

Każdy gość, który przychodzi do naszego domu, zwraca uwagę na czystość naszej toalety. Co zobaczy, człowiek, który wejdzie do naszego WC? Brudną muszlę klozetową czy czystą lśniącą toaletę? Do czyszczenia toalet używaj płynów i żeli do WC, które nie tylko wspaniale sobie radzą z brudem, ale również mają przyjemny zapach.

6. Brudny stół do jadalni

kuchnia

Każdy szczegół w twoim domu świadczy o tym, jaką jesteś panią domu. Jeśli chcesz sprawić na swoich gościach niezapomniane wrażenie, to musisz mieć nie tylko idealnie wysprzątany cały dom, ale również zadbać o to, aby twój stół był zawsze lśniący i czysty. Środki do czyszczenia stołu należy dobierać z uwzględnieniem materiału, z którego jest wykonany. Jeśli nie wyobrażasz sobie przyjmowania gości bez obrusa na stole, to przekonaj się, że obrus jest czysty.

7. Uschnięte rośliny doniczkowe

kwiatek

Każdy z nas w domu ma przynajmniej jedną roślinę doniczkową. Kwiaty doniczkowe produkują tlen, oczyszczają powietrze z toksyn, w dodatku stanowią element dekoracyjny naszego mieszkania. Zadbane kwiaty doniczkowe wyglądają bardzo pięknie i cieszą nasze oko, natomiast przesuszone, uschnięte rośliny wyglądają bardzo nieestetycznie. Pamiętaj o systematycznej pielęgnacji roślin doniczkowych.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty