7 najbardziej nieskutecznych i niezdrowych diet

Każda kobieta marzy o smukłej, wysportowanej sylwetce, chce być zdrowa i szczęśliwa. Chcemy wszystko i od razu!

Pod wpływem modnych magazynów, blogerów, które promują nieosiągalne standardy piękna, zaczynamy się odchudzać, aby wyglądać jak modelki na zdjęciach. W niniejszym zestawieniu niezdrowe diety, których lepiej unikać podczas odchudzania.

1. Owijanie się folią i bielizna termoaktywna

folia

Dziewczyny owijają się folią spożywczą, ponieważ są święcie przekonane, że taki zabieg skutecznie spala tkankę tłuszczową. Jednak tak naprawdę tłuszcz pozostaje na naszym brzuszku i udach, natomiast w taki sposób usuwamy jedynie nadmiar wody z organizmu. Zamiast owijać się folią, wybierz się na siłownię, gdyż tylko zdrowa dieta i sport pomogą spalić tłuszcz.

2. Herbaty, zioła i tabletki na odchudzanie

trawy

Herbaty na odchudzanie, nawet te kupione w aptece, to doskonałe diuretyki i nic więcej. Nie ma żadnych magicznych środków, które w mgnieniu oka cię wyszczuplą. Odchudzanie to ciężka praca, odmowa od słodyczy i śmieciowego jedzenia oraz regularne ćwiczenia.

Jeśli natomiast chodzi o tabletki na odchudzanie, to bardzo szkodzą naszemu organizmowi. Najbardziej cierpią wątroba i żołądek. Nie możemy do końca wiedzieć, w jakich warunkach są produkowane i co wchodzi do ich składu.

3. Kremy, maseczki, peelingi

sól

Reklamy przekonują nas do tego, że są kremy, które w mgnieniu oka usuną zbędne kilogramy i sprawią, że nasze ciało będzie jędrne i zgrabne. Tego typu kosmetyki kupują osoby, które nie mogą samodzielnie schudnąć, bo brakuje im siły woli i zaparcia. Nic więcej im nie pozostaje, niż kupić cudo krem i wierzyć w to, że on im pomoże.

Dowolny krem to jedynie kosmetyk, który może częściowo usunąć nieznaczne niedoskonałości. Na pewno nie pomoże nam schudnąć. Podczas odchudzania przede wszystkim należy pamiętać o zdrowym odżywaniu, które stanowi 80% sukcesu. Pozostałe 20% to sport, masaż, kosmetyki. Drogi krem nie spala tkanki tłuszczowej. Z tym zadaniem może sobie jedynie poradzić twój organizm, a pomagać mu w tym powinno zdrowe odżywianie i ćwiczenia.

4. Lewatywa

lewatywa

Szybki i tani sposób na odchudzanie. Pamiętaj jednak o tym, że podczas płukania jelita grubego pozbywasz się nie tylko toksyn, ale również substancji odżywczych.

5. 25 klatka

25kadr

Metoda, która od wielu lat budzi wiele kontrowersje. Chociaż jedno można powiedzieć z pewnością, że jet mało skuteczna.

6. Elektrostymulatory do odchudzania

trening

Są to urządzenia, które jakoby mają służyć skutecznemu modelowaniu sylwetki, wyrobieniu mięśni brzucha, wykorzystując do tego prąd elektryczny. Są całkowicie nieskuteczne, jeśli chodzi o odchudzanie.

7. Prowokowanie wymiotów

toaleta

Bardzo niebezpieczna metoda na pozbycie się zbędnej wagi, gdyż wraz z pozbywaniem się toksyn i jedzenia, pozbywamy się substancji odżywczych. Prowokowanie wymiotów może spowodować anoreksję lub bulimię.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty