7 najdziwniejszych trendów urodowych, które zdominowały media społecznościowe w 2019 roku

Piękno jest potężną siłą. Tak było, jest i będzie. Niestety niektóre współczesne treny urodowe nie można nazwać pięknymi, lecz szokującym i przerażającymi. Jednak, nie zważając na to, stają się prawdziwymi hitami makijażowymi!

Pojęcie piękna w XXI wieku jest odzwierciedleniem różnego rodzaju protestów przeciwko istniejącym kanonom. Dziwolągi cieszą się największą popularnością w mediach społecznościowych. Dziś pięknym może być każdy, kto zrobi sobie dziwny makijaż i wrzuci swoje foty na Instagram czy Facebook. W niniejszym zestawieniu 7 najdziwniejszych trendów w makijażu, które opanowały sieci społecznościowe w roku 2019.

1. Fishtail brows

brzwi

Fishtail brows to brwi, przypominające rybi ogon. Charakteryzatorka Huda Kattan na swoim blogu umieściła dla żartu zdjęcia, na których za pomocą Photoshop namalowała sobie brwi, przypominające rybi ogon. Jej followersi pomyśleli, że to jakiś nowy trend, stworzony przez modną blogerkę urodową, więc bez wahania zaczęli malować sobie takie dziwaczne brwi. Teraz dziewczyny domalowują sobie "rybi ogonek" konturówką do brwi, a przerwę osiąga się z pomocą podkładu i korektora.

2. Modny trend w makijażu ust

usta

Lip art jest sztuką ozdabiania ust przez tworzenie niesamowitych wzorów i rysunków na nich. Obrazy malowane na ustach już od kilku lat są prawdziwym hitem w świecie makijażu. Jednak niektóre lip arty budzą prawdziwe zaniepokojenie, gdyż do ich stworzenia wykorzystuje się szlachetne kamienie i cekiny. Sceptycy przekonują, że to efekt Photoshopa. Natomiast wizażyści twierdzą, że to prawdziwe lip arty.

3. Makijażowa przemiana w lalek

lalki

Na pewno każda z nas nie raz słyszała o tym, że nadmiar makijażu powoduje, że dziewczyna wygląda jak lalka. Chodzi przede wszystkim o nienaturalność, która raczej irytuje, niż zachwyca. Natomiast instagramerki, które chcą wyglądać jak lalki Bratz, na pewno się z tym nie zgodzą. Biorą udział w Bratz Challenge, w którym chodzi o stworzenie makijażu inspirowanego lalkami Bratz.

4. Brwi: ciąg dalszy

podziw

Wygląda na to, że brwi najbardziej się nadają do eksperymentów. Jednak na pewno się każdy zgodzi, że dziewczyna, której brwi mają kształt loga McDonald’s (łuki wygięte na kształt litery M), wygląda niezbyt atrakcyjnie.

oko

Drugi trend – fave brows, czy brwi w kształcie fali. Dziewczyny układają włoski w morskie fale albo malują sobie je nad brwiami. Owszem fave brows zdobywają coraz większą popularność w sieciach społecznościowych, które na szczęście nie są wyznacznikiem piękna.

5. Sztuczne włosy w nosie

nos

Jeden z najbardziej obrzydliwych trendów. Internautki doklejają sobie sztuczne rzęsy w otworach nosowych. Wygląda to ohydnie i przerażająco. Dziwne, ale na Instagramie ten trend jest prawdziwym hitem. Chcesz szybko i skutecznie pozbyć się niechcianego adoratora, doklej sobie sztuczne włosy w nosie.

6. Oparzenia słoneczne wokół oczu

opalanie

Kolejny szokujący trend – makijaż oczu, inspirowany oparzeniami słonecznymi, w którym dominującymi kolorami są czerwień oraz różne odcienie fioletu. I komu to się może podobać?

7. Sztuczne zęby na paznokciach

manikure

I na koniec paznokcie. Nowy trend w manicurze – paznokcie w kształcie zębów rodem z piekła. Trudno uwierzyć, że któraś dziewczyna zdecyduje się na coś takiego. A jednak są chętne. Co według ciebie jest gorsze: sztuczne włosy w nosie czy sztuczne zęby na paznokciach?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty