7 najgorszych miejsc do zwiedzania w Nowym Jorku

Wybierasz się do Nowego Jorku? Wtedy koniecznie zapoznają się z listą najgorszych miejsc do zwiedzania.

Chociaż życie i postęp techniczny nie stoją w miejscu, jednak poziom przestępczości w USA pozostaje nadal bardzo wysoki. Mimo swojego niewątpliwego uroku miasto, które nigdy nie śpi, ma swoje mroczne miejsca, różniące się zdecydowanie od innych. Niezaprzeczalnie wolałbyś się nie znaleźć w tamtych okolicach. Oto 7 najgorszych miejsc do zwiedzenia w NYC.

1. Brownsville – nawet w dzień mogą tu otworzyć ogień.

Brownsville

Brownsville – jedna z najniebezpieczniejszych dzielnic Brooklynu, nazywana również East NY, ponieważ znajduje się w zachodniej części miasta. Tutaj każdego dnia dochodzi do różnych potyczek, strzelaniny. Jego populacja składa się w szczególności z Afroamerykanów. Tamtejszą strefę zajmują w dużej mierze slumsy. Mieszkańcy tej dzielnicy, jak i turyści, nie są do końca bezpieczni. Wśród mieszkańców Brownsville jest bardzo popularne powiedzenie: "Jeśli człowiek skończył 25 lat, to on jest albo nieboszczykiem, albo odsiaduje karę w więzieniu, albo jest członkiem gangu".

2. Jamaica – 179th Street – stacja początkowa metra nowojorskiego. Ulice, którymi lepiej nie spacerować.

Jamaica

Jeśli się znajdziesz w okolicy lotniska Kennedy, przyspiesz trochę kroku, ponieważ tamtejsze tereny nie są najlepszym miejscem na przechadzki, szczególnie po zmroku. Jeśli dotarłeś do stacji metra Jamaica i musisz zrobić przesiadkę, nie wychodź na ulicę, ponieważ możesz tam spotkać niebezpiecznych typków.

3. Manhattan nie jest taki wspaniały, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Manhattan

Najpopularniejsza dzielnica dla turystów, która oferuje dużo różnych atrakcji i zabytków. Jednak podczas spaceru uważaj na to, abyś nie poszedł dalej 95 ulicy, ponieważ tam już się zaczyna dzielnica, która nazywa się Harlem. Jeszcze kilka lat temu w tej dzielnicy mieszkało 70% narkomanów Nowego Jorku, jednak władze miasta realizują specjalny program, który ma polepszyć zaistniałą sytuację. Wyniki już są widoczne. Jeśli chcesz zachować swoje zdrowie i portfel, to lepiej nie przechadzaj się po zmroku ulicami Harlem.

4. Coney Island – żadnych wieczorowych spacerów.

Coney Island

Znany półwysep położony w Brooklynie nie jest najlepszym miejscem na przechadzki, szczególnie po zmroku. Podejrzenia budzi duże ogrodzenie z drutem kolczastym w centrum półwyspu. Są tutaj również domy czynszowe dla biednych, które zamieszkują podejrzane i niebezpieczne warstwy społeczne.

5. Bronx – skupisko biednej ludności.

Bronx

Niedaleko zamożnego i popularnego Manhattanu znajduje się Bronx, który jest najniebezpieczniejszą i najbiedniejszą dzielnicą. W dzień możesz tu odwiedzić najlepsze zoo w mieście, natomiast w nocy napady, kradzieże czy też zabójstwa niestety nie są tam rzadkością.

6. Queens South – nazwa królewska, jednak warunki nie odpowiadają tej nazwie.

Queens South

Nie pytaj o drogę, jeśli się tam zgubisz. Ktoś może skierować cię w ciemną uliczkę. Złodziei i narkomanów zdecydowanie jest tam w nadmiarze. Czyhają na nowe łupy.

7. Central Park – odpowiednie miejsce tylko na dzienny spacer.

Central Park

Najpopularniejsze miejsce odpoczynku nie tylko wśród mieszkańców Nowego Jorku, ale również turystów. Tutaj jest bardzo ładnie i przytulnie, ale tylko nie po zmroku. Park jest miejscem noclegu bezdomnych i agresywnych osobników.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty