7 naturalnych afrodyzjaków, które rozpędzą Twoje libido

Naukowcy od lat badają właściwości afrodyzjaków. Coraz więcej produktów, dzięki ich niesamowitym właściwościom, zalicza się do substancji, które stymulują hormony płciowe i rozpędzają libido.

W niniejszym zestawieniu uniwersalne afrodyzjaki zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

1. Miód

miod

Miód jest królem afrodyzjaków. W Starożytnej Grecji ogromną popularnością wśród nowożeńców cieszył się napój, przyrządzony na bazie miodu, który zwiększał libido i miał właściwości afrodyzjaku. Stąd też nazwa miesiąc miodowy.

2. Seler naciowy

seler

Seler poprawia krążenie i zwiększa przepływ krwi do narządów płciowych. Jest bogatym źródłem witamin, które zwiększają aktywność seksualną i naładowują energią. Wyłącznie surowy seler naciowy ma właściwości afrodyzjaku. Obróbka termiczna sprawia, że traci wiele swoich właściwości zdrowotnych.

3. Czosnek

czosnek

Być może dla większości z nas to będzie prawdziwym zaskoczeniem, ale czosnek wykorzystuje się jako afrodyzjak. Talmud nakazuje jedzenie czosnku co piątku i wykonywanie obowiązków małżeńskich. Czosnek zwiększa ilość plemników i przepływ krwi do narządów płciowych. Na dodatek jest bogaty w różne witaminy, które naładowują energią i poprawiają samopoczucie.

4. Ostrygi

omulki

Ostrygi są bogatym źródłem cynku oraz białka, które wpływają na wzrost testosteronu, zwiększają libido zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Legenda o tym, że Casanova codziennie zjadał 50 ostryg, by zadowolić wszystkich swoich kochanek, może okazać się prawdą. Są także wzmianki o tym, że lekarze przepisywali mężczyznom na poprawę erekcji właśnie ostrygi.

5. Orzechy

orzechy

Orzechy są bogatym źródłem kwasów tłuszczowych, które pobudzają syntezę testosteronu. Z kolei zapach migdałowy pobudza nasze zmysły i zwiększa ochotę na seks.

6. Przyprawy korzenne

przyprawy

Przyprawy z Wysp Korzennych: cynamon, goździki, wanilia, kurkuma, szafran, kardamon należą do naturalnych afrodyzjaków. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że mężczyźni z Bliskiego Wschodu słyną ze swego temperamentu i niepohamowanego apetytu na seks, bo przecież kuchnia arabska to niesamowite przyprawy i smaki.

7. Awokado

awokado

Aztekowie wyjątkowo cenili właściwości awokado. Roślinę nazywali "drzewem z jądrami", ze względu na charakterystyczny kształt owoców. Owoc powinien często gościć w jadłospisie każdego mężczyzny, gdyż jego składniki podkręcają libido i zapewniają większą sprawność seksualną.

Olejki eteryczne wykorzystywane jako afrodyzjaki:

Nie tylko produkty, ale także niektóre olejki eteryczne mają właściwości afrodyzjaków.

Do najpopularniejszych olejków eterycznych wykorzystywanych jako afrodyzjaki zaliczamy:

  • jaśmin;
  • cynamon;
  • drzewo sandałowe;
  • paczulka;
  • johimbina;
  • żeń-szeń;
  • jagodlin wonny.

Wybrany olejek eteryczny należy wymieszać z innymi składnikami, gdyż nierozcieńczone olejki mogą powodować podrażnienia, uczulenie czy nawet poparzenia skóry. Nie zważając na to, że olejki pobudzają zmysły i zwiększają libido, nie wolno nanosić je na narządy płciowe, nawet jeśli wymieszasz je z innymi bezpiecznymi składnikami.

Rozcieńczone olejki eteryczne można stosować podczas robienia masażu, w tym też erotycznego. Jeśli lubicie ze swoim partnerem wspólne kąpiele, można dodać kilka kropelek (od 5 do 15) jednego z wyżej wymienionych olejków do wody. Uważaj jednak na to, by woda z olejkiem nie dostała się do oczu czy nosa, bo może dojść do podrażnienia śluzówki.

Jeszcze w czasach starożytnych wykorzystywano naturalne afrodyzjaki do nawiązywania relacji z płcią przeciwną, więc może warto wykorzystać bogate doświadczenie naszych przodków w tej dziedzinie i również sięgnąć po olejki eteryczne? Owszem, obecnie jest wiele innych skuteczniejszych sposobów na zwiększenie libido i podniecenie partnera, ale być może czasami warto sięgnąć po coś naturalnego i bezpiecznego?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty