7 niezwykłych przeobrażeń Nicole Kidman

Piękne rude czy blond loki, skromny makijaż, niebieskie oczy, w których można utonąć – w takim wizerunku najczęściej widzimy Nicole Kidman na szklanym ekranie. Mimo to aktorka jest prawdziwą mistrzynią przeobrażeń.

Oscar, pięć Złotych Globów i mnóstwo innych prestiżowych nagród – jak myślisz, dostała je tylko dlatego, że reżyserom podoba się jej urodę, więc proponują jej role w filmach, skazanych na sukces?

Nicole Kidman
(Na zdjęciu: Nicole Kidman, która się wcieliła w Grace Kelly w filmie "Grace księżna Monako", Nicole Kidman w roli Becci Corbett w filmie "Między światami", film "Wielkie kłamstewka", w którym aktorka zagrała Celeste Wright).

Nicole Kidman na przestrzeni niespełna trzydziestu lat zagrała w ponad 80 filmach i wracając wspomnieniami do każdego z nich, z pewnością możemy stwierdzić, że tylko ogromny talent może zmusić miliony widzów na całym świecie z zapartym tchem w piersiach oglądać film od początku i aż do samego końca. Na kącie aktorki są role, które wymagały od niej niesamowitego przeobrażenia, ale i z tym zadaniem Nicole Kidman poradziła sobie doskonale.

Nicole Kidman2

1. "Top of the Lake", 2017 rok

Top of the Lake

20 czerwca bieżącego roku aktorka skończy 53 lata. Nicole Kidman nie boi się starzeć i nie wstydzi się swego wieku, ale to wcale nie oznacza, że ona pogodziła się z upływem lat i starzeniem. Trzy lata temu aktorka zagrała w serialu telewizyjnym, wyprodukowanym w koprodukcji australijsko-brytyjsko-amerykańskiej, w którym wciela się w starszą panią, która była lesbijką.

2. "Godziny", 2002 rok

Godziny

Nicole Kidman w filmie "Godziny" wciela się w pisarkę Virginię Woolf. Za rolę w tym filmie otrzymała Oscara w kategorii "Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa" i jeszcze około 30 innych nagród. Dzięki charakteryzacji i peruce aktorka na szklanym ekranie jest wręcz nie do poznania. I to jest najlepszy argument dla tych, którzy dotychczas jeszcze nie obejrzeli tego filmu, który opowiada o jednym dniu z życia trzech różnych kobiet, aby go wreszcie obejrzeć.

3. "Dziewczyna na urodziny", 2001 rok

Dziewczyna na urodziny

Dla roli w tym filmie, w którym Nicole Kidman wciela się w rosyjską oszustkę Nadię, aktorka nie tylko zmieniła kolor włosów, ale również nauczyła się kilku mocnych słówek w języku rosyjskim. Nicole Kidman udała się do rosyjskiej ambasady w Australii, aby podszkolić się w rosyjskim.

4. "Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach", 2017 rok

Jak rozmawiać

W tym filmie, który jest koprodukcją brytyjsko-amerykańską, Nicole Kidman zagrała najdziwaczniejszą rolę w swojej karierze. Na ekranie wciela się w punkową "boginię", Królową Boadyceę.

5. "Narodziny", 2004 rok

Narodziny

Nie zważając na to, że już minęło ponad 15 lat od daty premiery filmu, w którym aktorka wciela się w Annę, krytycy filmowi uważają, że to była jedna z najtrudniejszych ról w karierze aktorki. Aktorka nie dość, że niesamowicie się przeobraziła dla roli, to jeszcze doskonale zagrała wdowę, mieszkając w Nowym Jorku, którą dziesięcioletni chłopiec przekonuje, że jest inkarnacją jej zmarłego męża.

6. "Destroyer" (Niszczycielka), 2018 rok

Destroyer

Bohaterka, w którą się wciela Nicole Kidman, po latach wraca do traumatycznych przeżyć z przeszłości i jest zmuszona zmierzyć się z własnymi lękami i poradzić sobie z wewnętrznymi rozterkami. Na ekranie widzimy Erin Bell – zmęczoną życiem kobietę o siwych włosach, z cieniami pod oczami, w której trudno rozpoznać piękną i zjawiskową Nicole Kidman.

7. "Pokusa", 2012 rok

Pokusa

Amerykański film z 2012 roku w reżyserii Lee Danielsa, w którym zagrali Matthew McConaughey, Zac Efron na festiwalu w Cannes wyznano totalną klapą. Jednak Nicole Kidman jak zawsze spisała się doskonale. W kontrowersyjnym thrillerze erotycznym aktorka wcieliła się w seksowną Charlotte Bless. Jej gra i kreacja wzbudziły zachwyt krytyki i przyniosły jej m.in. nominację do Złotego Globu i nominację do nagrody Screen Actors Guild (Stowarzyszenie Aktorów Filmowych).

Jesteś gotów spędzić dzisiejszy wieczór w towarzystwie Nicole Kidman i po raz kolejny się przekonać, że aktorka znowu i znowu odkrywa się na nowo i zaskakuje?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty