7 niezwykłych składników kosmetyków

Podczas doboru kosmetyków zazwyczaj uwzględniamy kilka podstawowych parametrów. Chodzi przede wszystkim o efektywność, stosunek jakości do ceny, a również rodzaj naszej skóry i wiek.

Każda kobieta, która marzy o perfekcyjnym makijażu i wyglądzie zewnętrznym, podczas doboru kosmetyków przede wszystkim zwraca uwagę na to, aby miały w swoim składzie naturalne składniki. Co się tak naprawdę kryje za pojęciem "naturalne składniki"?

Być może będziesz zaskoczona lub zbulwersowana, kiedy się dowiesz, jakich składników używa przemysł kosmetyczny. Specjalista ds. technologii kosmetyków ujawnia całą prawdę.

1. Piżmo

Piżmo

Piżmo to wydzielina zapachowych gruczołów około odbytniczych samców piżmowców, niewielkich zwierząt spokrewnionych z jeleniami, żyjących we wschodniej Azji. Utrwala zapach, podkreśla go i jest jednocześnie idealnym dopełnieniem wielu kompozycji. Naturalne piżmo, pozyskiwane od zwierząt jest bardzo drogie, dlatego aktualnie do produkcji perfum najczęściej używa się syntetycznego piżma.

2. Owady

owady

Czerwony barwnik używany do barwienia artykułów spożywczych, tkanin i kosmetyków otrzymuje się z ciała i jaj owadów – mszyc, noszących nazwę koszenila. Owady te żyją w tropikalnych rejonach Ameryki Południowej i Centralnej. Owady zabija się, a następnie suszy. Po wysuszeniu surowiec jest rozdrabniany na proszek.

3. Mleko

mleko

Kosmetyczne właściwości mleka były znane już w starożytności, o czym można znaleźć mnóstwo różnych wzmianek w źródłach historycznych. Obecnie mleko i jego pochodne są powszechnie stosowanymi składnikami kosmetyków: mydeł i kremów do twarzy.

4. Jad węża

żmija

Kremy z ekstraktem z jadu węża posiadają działanie przeciwzmarszczkowe. Wygładzają mimiczne zmarszczki, zapobiegają pojawieniu się nowych. Jad węża często jest nazywany przez kosmetologów "naturalnym botoksem".

5. Ptasie odchody

ptak

Odchody niektórych gatunków ptaków mają właściwości wybielające i odmładzające skórę, dzięki zawartym w nim aminokwasom.

6. Śluz ślimaka

ślimak

Śluz ślimaka ma właściwości wybielające, wspomaga rozjaśnienie przebarwień. Działa też łagodząco na zmiany trądzikowe, reguluje wydzielanie sebum, zwęża i oczyszcza pory skóry.

7. Jad pszczeli

jad

Jad pszczeli nie tylko stymuluje odżywienie, ale również powoduje regenerację skóry i wygładza zmarszczki, a to wszystko za sprawą dopaminy, peptydów, białka i enzymów.

Na podstawie powyższych informacji, można śmiało stwierdzić, że większość składników, które wchodzą w skład współczesnych kosmetyków, są naturalne. Jednak niektórzy konsumenci, po przeczytaniu składu ulubionych kosmetyków, mogą się przerazić i zrezygnować z ich stosowania.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty