7 oznak, że jesteś w toksycznym związku

Pary, którym udało się zbudować zdrową, szczęśliwą relację w różny sposób zachowują się podczas kłótni. Istnieje kilka oznak, które mogą świadczyć o tym, że tkwisz w toksycznym związku, który na pewno nie będzie źródłem siły i szczęścia dla obojga partnerów.

Każdy związek przeżywa trudny okres, kiedy to partnerzy się kłócą bez przerwy i nie mogą się dogadać. Jednak kłótnie w każdym związku wyglądają inaczej. Czym zdrowy związek różni się od toksycznego? Co sprawia, że kobieta czuje się nieszczęśliwa? W niniejszym artykule postaramy się udzielić odpowiedzi na te i szereg innych pytań.

1. Obraźliwe słowa

stres

Toksyczny partner stara się podczas kłótni ubliżać swojej partnerce. Ponoszą go nerwy i wtedy zaczyna mówić jej różne obraźliwe słowa. Poniża i wyzywa. Przywołuje negatywne wydarzenia i wspomnienia z przeszłości, by w taki sposób sprawić ból swojej partnerce. Obraźliwe słowa to jego broń, której on używa do odniesienia zwycięstwa nad swoją partnerką i zdobycia emocjonalnej władzy.

2. Partner traktuje Cię jak powietrze

kłótnie

Toksyczny partner najczęściej traktuje swoją partnerką jak powietrze. Nie odbiera od niej telefonów, nie odpisuje na esemesy. Jeśli mieszkacie razem, to po prostu przestaje z tobą rozmawiać i traktuje cię jak obcego człowieka.

Nie informuje cię o tym, dokąd się wybiera i kiedy ma zamiar wrócić do domu. Specjalnie zatruwa ci życie, sprawiając, że ciągle jesteś podenerwowana i zestresowana. Twój partner jest największym źródłem stresu i zmartwień.

3. O wszystko Cię obwinia

cho

Psychopata o wszystko obwinia swoją partnerkę. Coś mu się nie udało? To twoja wina, bo nie wspierałaś go wystarczająco, źle doradziłaś albo nie pomogłaś. I co najważniejsze, zaczynasz w to wierzyć.

Zawsze udaje wkurzonego. Zrobi wszystko, by się poczułaś winna. Najprościej przecież jest przełożyć odpowiedzialność za swoje błędy i niepowodzenia na kogoś innego.

4. Nadużywa alkoholu czy bierze narkotyki

alkochol

Też czasami się zdarza. Są mężczyźni, którzy nie potrafią rozwiązywać problemów, więc uciekając przed nimi, zaczynają brać narkotyki czy nadużywać alkoholu. Partner nie ma zamiaru coś zmieniać czy podejmować jakichś poważnych decyzji. Po prostu przed nimi ucieka, staczając się na samo dno, na którym niebawem znajdzie się też jego partnerka.

5. Robi z Ciebie wariatkę

chora

Może przekonać otaczających do tego, że jego partnerka jest wariatką w dosłownym znaczeniu tego słowa. I co najgorsze, kobieta zaczyna sama w to wierzyć, przez co emocjonalnie się uzależnia od partnera, któremu właśnie o to chodzi.

6. Partner nigdy nie przeprasza

rozmowa

Są mężczyźni, którzy nigdy nie czują się winni. I to jest okropne. Jeśli masz przy sobie takiego partnera, to nigdy nie będziesz szczęśliwa. Jeśli nawet cię obrazi, to nigdy nie przeprosi, bo jest święcie przekonany, że nie robi nic złego. Umiejętnie się usprawiedliwia przed sobą i innymi. Wcale go nie obchodzą uczucia jego partnerki.

7. Często ponoszą go nerwy

krzyk

Przy takim facecie nigdy nie będziesz się czuła bezpiecznie, bo często ponoszą go nerwy, więc staje się agresywny i niepoczytalny. Może niszczyć meble, tłuc naczynia, krzyczeć i nawet uderzyć kobietę. Jego czyny nie da się przewidzieć, więc kiedy ma atak złości, lepiej uciekać z domu.

Mężczyzna grozi swojej partnerce, bije ją, wyzywa. Jeśli raz uderzy, to później będzie robić to regularnie. Najlepsze wyjście z tej sytuacji: uciekaj jak najdalej!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty