7 popularnych mitów na temat męskiej seksualności

To właśnie wokół życia seksualnego mężczyzn krąży najwięcej mitów i tajemnic. Większość z nas jest święcie przekonana, że facet zawsze ma ochotę na seks, jest dominatorem w łóżku, który wymaga od kobiety całkowitego posłuszeństwa.

Istnieje wiele mitów, które często powodują nieporozumienia na linii mężczyzna-kobieta. W niniejszym artykule postaramy się obalić najpopularniejsze mity na temat męskiej seksualności.

Mit Nr 1: Mężczyzna ma zawsze ochotę na seks

para

Jest to chyba jeden z najpopularniejszych mitów na temat męskiej seksualności. Mężczyzna podobnie jak kobieta jest tylko zwykłym człowiekiem, który też bywa zmęczony, zniechęcony, zdołowany. Chce zwyczajnie wrócić do domu po ciężkim dniu pracy, zjeść smaczną kolację ze swoją ukochaną kobietą, obejrzeć ciekawy film i położyć się spać. Na dodatek faceci rzadko, kiedy okazują emocje, gdyż od dziecka uczono ich, że nie wolno tego robić, więc są bardziej narażeni na depresje i apatie niż kobiety, co również może wpływać na to, że nie mają ochoty na seks. Nie warto od razu mu z tego powodu robić awantury i naciskać go. Bądź wyrozumiała, czuła, delikatna, by mężczyzna nie traktował seksu jako żmudnego obowiązku, lecz jako przyjemność.

Mit Nr 2: Mężczyźni nie mogą udawać orgazmu

sen

Nic bardziej mylnego. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, udają orgazm. Po co mężczyźni to robią? Przyczyn może być wiele. Partnerka nie pobudza, bo jest zbyt pasywna albo odwrotnie zbyt aktywna. Faceci używają tego białego kłamstewka do tego, by nie sprawić swojej partnerce przykrości, by jej nie zranić i nie obrazić.

Mit Nr 3: Wytrysk jest równoznaczny z doświadczeniem orgazmu

pocalunek

Wytrysk i orgazm to dwa oddzielne zjawiska. Możliwy jest orgazm bez ejakulacji, ale też ejakulacja bez szczytowania, tzw. suche orgazmy. Kontrolowana ejakulacja może prowadzić do doświadczenia intensywnej rozkoszy.

Mit Nr 4: Mężczyźni nie lubią gry wstępnej

seksualnie

Owszem, mężczyźni szybciej się podniecają niż kobiety, ale to wcale nie oznacza, że nie lubią gry wstępnej, namiętnych pocałunków, pieszczot, czułych słówek. Na dodatek faceci dobrze wiedzą, że kobiety potrzebują gry wstępnej, bo po namiętnych pocałunkach są bardziej napalone i podniecone, co ma niewątpliwe plusy podczas samego stosunku.

Mit Nr 5: Erekcja świadczy o męskości

stres

Kolejny mit, który powoduje duże kompleksy u mężczyzn. Każdy facet od czasu do czasu ma problemy z erekcją. Ich powodem często bywa styl życia, stres, przepracowanie, brak czasu na odpoczynek, stan zdrowia. Niektóre kobiety nie wyróżniają się delikatnością, więc mogą się nabijać z problemu swego partnera, co jedynie nasila problem, a nie rozwiązuje go. Bądź czuła i wyrozumiała, bo dla mężczyzny problem z erekcją mocno uderza w jego ego.

Mit Nr 6: Mężczyźni kochają się wyłącznie z ładnymi, zgrabnymi kobietami

seks

Większość przedstawicielek płci pięknej dba o swoją sylwetkę, zdrowo się odżywia, uprawia sport. Niektóre robią to w trosce o swojej zdrowie, są również kobiety, które chcą mieć smukłą sylwetkę wyłącznie po to, by podrywać facetów. Pamiętać jednak warto o tym, że nie każdy leci na szczupłą dziewczynę. Są również mężczyźni, którzy lubią obfite apetyczne kobiece kształty. Nie zawsze wygląd o wszystkim decyduje. Liczy się też piękno wewnętrzne.

Mit Nr 7: Mężczyznom zależy tylko na tym, by zaciągnąć kobietę do łóżka. Nie są romantyczni

romantyk

Kolejny mit. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, pragną miłości, czułości, wyrozumiałości. Każdy, niezależnie od płci, chce być kochany. Mężczyzna gotów jest na wszystko dla kobiety, która go szczerze kocha, służy ramieniem i radą, zawsze wspiera i nigdy nie zawiedzie. Romantyczność to nie tylko kwiaty, romantyczne kolacje, komplementy, to też codzienna troska i opieka w postaci leków, kiedy jesteś chora czy ulubionych ciasteczek.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty