7 powodów, dla których fajnie mieć 30 lat

Mając 18 lat z przerażeniem, nadzieją i optymizmem patrzysz w przyszłość. W wieku 30 lat z uśmiechem na twarzy spoglądasz w przeszłość, kiedy to byłaś 18-latką i na pewno wiesz, że dziś jesteś bardziej atrakcyjna i pewna siebie. Dlaczego? Odpowiedzi udzielają psycholodzy i socjologowie.

Mając 18 lat, z przerażeniem myślałaś o tym, że kiedyś będziesz trzydziestolatką. Dziś, kiedy już masz trzydziestkę, z nostalgią wspominasz tamte czasy totalnej niepewności siebie, błędów i nieudanych eksperymentów. Dziś trzydziestolatki wyglądają o wiele lepiej niż kobiety w tym samym wieku jakichś 40 lat temu? W czym tkwi tajemnica?

1. Pewność siebie

kobieta

Jesteś już spełniona zawodowo i życiowo. Akceptujesz swoje wady i zalety, oprócz tego potrafisz umiejętnie zmienić swoje niedoskonałości charakteru w idealne odpowiedniki. Uwielbiasz wyróżniać się z tłumu i zawsze mieć własne zdanie.

2. Możliwość dokształcać się i rozwijać

deszcz

Świat stoi przed tobą otworem. Możesz podróżować, poznawać nowych ludzi z różnych zakątków świata za pośrednictwem Skype i różnych komunikatorów. Możesz się dokształcać, opanowywać nowe nawyki. Ucz się języków obcych, zapisz się na zawodowy kurs stylizacji paznokci, profesjonalny kurs fryzjerski, uzyskaj prawo jazdy.

3. Stabilność finansowa

stabilność

Nie musisz prosić rodziców o kieszonkowe i nie potrzebujesz wsparcia finansowego od mężczyzny. Możesz samodzielnie zarobić na swoje potrzeby i pasje. Masz oszczędności na czarną godzinę. Jesteś doceniana w pracy, więc masz wysokie wynagrodzenie.

4. Dbanie o urodę

kwiaty

Nie chodzi o operacje plastyczne i zastrzyki z botoksu. Kiedyś w sklepach można było kupić tylko krem i perfumy Pani Walewska, dziś natomiast w drogerii możesz kupić setki kosmetyków do włosów, ciała i twarzy. Producenci kosmetyków oferują jakościowe towary w przystępnej cenie. Również każdą z nas stać na odwiedzanie salonów kosmetycznych przynajmniej kilka razy w miesiącu.

5. Zdrowy tryb życia

sport

W wieku 18 lat niedospane nocy i śmieciowe jedzenie to była norma. W wieku 30 lat wiemy, że organizm nam tego nie wybaczy. Spożywamy zdrowe jedzenie, dbamy o zdrowy sen, uprawiamy sport, odwiedzamy siłownię. Oczywiście te wszystkie zmiany pozytywnie wpływają na nasz wygląd zewnętrzny.

6. Dojrzałość i mądrość

fajna

Teraz mamy o czym porozmawiać z ludźmi, jesteśmy ciekawymi rozmówcami. W wieku 18 lat byłyśmy bardzo ambitne, ale nie posiadałyśmy odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Trzydziestolatka potrafi stawiać czoło trudnościom, rozwiązywać problemy w domu i pracy. Kwitnąca uroda i życiowe doświadczenie – marzenie każdego faceta.

7. Urocza kobiecość

kobieta

Odnalazłaś swój styl i już nie wstydzisz się wkładać spódniczek. Oprócz tego rozumiesz, że sukienka to twoja najlepsza przyjaciółka. Podobnie jak kobiece płaszcze w subtelnych kolorach. Nie musisz więcej eksperymentować ze swoim wyglądem. Na pewno wiesz, w czym ci jest do twarzy, potrafisz podkreślić zalety. A trzydziestolatka ma je sporo!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty