7 powodów, dla których skóra potrzebuje kwasu hialuronowego

Istnieje substancja, która jak przekonują dermatolodzy i naukowcy, jest prawdziwym eliksirem młodości. Mowa o kwasie hialuronowym. Kosmetyki z kwasem hialuronowym mają niezwykłe właściwości nawilżające i regenerujące.

Kwas hialuronowy to naturalny związek występujący w naszym organizmie, którego głównym zadaniem jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia i ujędrnienia skóry. Niestety, wraz z wiekiem jego ilość się zmniejsza.

Kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za utrzymywanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry. Pełni też w naszym organizmie rolę budulcową i wypełnia przestrzenie międzykomórkowe. Wraz z kolagenem uważany jest za najważniejszy budulec skóry.

Kwas hialuronowy wiąże kilka tysięcy razy więcej wody, niż wynosi masa samego kwasu hialuronowego, dlatego jest on ważnym nawilżaczem. Wraz z wiekiem jego ilość zmniejsza się, więc skóra traci jędrność.

Jeśli chcesz opóźnić proces starzenia się skóry, musisz uzupełniać jego niedobór. Możesz zrobić to za pomocą różnych kosmetyków z kwasem hialuronowym: kremy, żele, maseczki, serum. Po co nam właściwie kwas hialuronowy?

1. Nawilża skórę, wiążąc wodę.

kobieta

Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż tysiąc razy więcej wody, niż jej masa. Kwas hialuronowy w połączeniu z wodą tworzy substancję żelową, która wiąże wodę, dlatego jest on ważnym nawilżaczem. Pomaga to poprawić jędrność skóry, zapobiega nadmiernej suchości skóry, sprawia, że skóra jest zdrowa i pełna blasku.

2. Przyspiesza czas gojenia się ran

twarz

Kwas hialuronowy wspomaga i przyspiesza proces gojenia zarówno powierzchownych, jak i głębokich ran. Pomaga w walce z trądzikiem oraz wypryskami, dba o zdrowie naszej skóry.

Nasza skóra potrzebuje właściwego poziomu nawilżenia, gdyż nadmiernie przesuszona skóra staje się bardziej wrażliwa i podatna na czynniki zewnętrzne. Kwas hialuronowy skutecznie nawilża i odżywia suchą, osłabioną skórę.

3. Regeneracja skóry i likwidacja zmarszczek

kwas

Kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki. Z wiekiem skóra wolniej się regeneruje, staje się przesuszona, a obecne zmarszczki się utrwalają. Kwas hialuronowy opóźnia proces starzenia się skóry, wypełnia oraz likwiduje zmarszczki i doskonale nawilża skórę, maskując pierwsze oznaki starzenia.

4. Kwas hialuronowy to naturalny przeciwutleniacz

anty

Kwas hialuronowy nie tylko skutecznie nawilża oraz odżywia skórę, ale także chroni skórę przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz promieni UV. Wszyscy doskonale wiemy, że wolne rodniki negatywnie oddziałują na naszą skórę, więc do jej ochrony potrzebujemy skutecznego antyoksydantu, którym jest kwas hialuronowy.

5. Kwas hialuronowy dla skóry wrażliwej

skóra

Kwas hialuronowy nie tylko długotrwale i głęboko nawilża, przeciwdziałając utracie jędrności, ale także doskonale nadaje się dla skóry wrażliwej i podrażnionej. Niezależnie od tego, czy skóra jest zaczerwieniona, czy przesuszona, po nałożeniu kosmetyku z kwasem hialuronowym, skóra będzie wyciszona i uspokojona. Na dodatek będzie zapobiegać pojawieniu się podrażnień na skórze.

6. Kwas hialuronowy naturalnie wyrównuje koloryt

na twarzy

Mniejsze cząsteczki kwasu hialuronowego docierają w głąb skóry, nawilżając ją na różnych poziomach, dlatego jest uważany za substancję młodości. Kwas hialuronowy pozwala skórze szybko odzyskać wigor, młodzieńczy blask i naturalnie wyrównany koloryt. A to wszystko dzięki doskonałemu i skutecznemu głębokiemu nawilżeniu.

7. Kwas hialuronowy zmniejsza widoczność porów

idealnie

Na pewno mało, kto z nas wie, że rozszerzony pory pojawiają się wtedy, kiedy naszej skórze brakuje nawilżenia. Kiedy skóra jest dobrze, głęboko nawilżona, wtedy pory się zwężają i zmniejsza się ich widoczność.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty