7 powodów, dla których warto pić zielone koktajle

Większość z nas nie dba o to, by dostarczyć organizmowi niezbędnej dawki zielonych warzyw, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Jeden zielony koktajl może pokryć dzienne zapotrzebowanie na cenne substancje, zawarte w zielonych warzywach.

Zielone smoothie możemy robić ze szpinaku, kapusty czy sałaty. Można dodać natkę pietruszki czy pieprzycę siewną. Jeśli chcesz dodać smaku swemu koktajlowi, to możesz także wrzucić do niego jabłko, mango, awokado.

1. Picie koktajli wspomaga odchudzanie

kiwi

Zielone smoothie wspomagają odchudzanie. Zielone koktajle to źródło błonnika, który powoduje, że czujemy się syci, witamin, białka, węglowodanów, minerałów. Dzięki koktajlom można się skutecznie odchudzać, utrzymując głód w ryzach. Wraz ze zwiększeniem spożycia warzyw i owoców, pozbywasz się nadmiaru wody, toksyn i zalegających złogów.

2. Antyoksydanty

awokado

Zielone koktajle to prawdziwa skarbnica potężnych antyoksydantów, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie tylko opóźniają proces starzenia się, lecz także chronią przed groźnymi chorobami. Zielony koktajl sporządzony z pomarańcz, marchewki, pomidorów i papryki jest bogatym źródłem likopenu – przeciwutleniacza, który ma działanie przeciwnowotworowe i przeciwzapalne.

3. Detoks

smothe

Zielone koktajle to najlepszy pomysł na przeprowadzenie detoksu organizmu. Codziennie w naszym organizmie gromadzi się mnóstwo różnych toksyn i złogów, więc nasza wątroba i jelita potrzebują regularnego oczyszczania. Picie zielonych smoothie skutecznie przeczyszcza jelita.

4. Zdrowa skóra

koktajl

Zdrowa skóra to zdrowy organizm. Zielone koktajle są bogatym źródłem błonnika, który wymiata toksyny z organizmu. Picie koktajli poprawi kondycję twojej skóry i samopoczucie. Warto jednak wspomnieć o tym, że zielone koktajle należy pić regularnie i nie spodziewać się błyskawicznych efektów już po pierwszym dniu.

5. Picie koktajli wspomaga trawienie

jabłko

Picie zielonych koktajli poprawia trawienie. Są prawdziwą skarbnicą różnych cennych substancji, niezbędnych naszemu organizmowi do prawidłowej pracy. Ten sam efekt daje jedzenie sałatek, ale biorąc pod uwagę ten fakt, że często nie mamy czasu na przyrządzenie zdrowych posiłków, picie zielonych smoothie to najlepsza opcja.

6. Poprawiają pracę mózgu

napój

Zdrowa dieta wspomaga nasz mózg, poprawia pamięć oraz koncentrację. Niezdrowa dieta, zawierająca dużo cukru i tłuszczu, negatywnie wpływa na pracę mózgu. Zielone koktajle dodają energii, witalności, odżywiają każdą komórkę naszego mózgu, dzięki czemu szybciej udaje nam się zapanować nad stresem i naszymi lękami.

7. Zielone koktajle na mocne kości

napoje

Wapń to jeden z najważniejszych budulców naszych kości, więc jeśli chcesz mieć mocne kości, musisz włączyć do swojej diety produkty, które są bogatym źródłem tego pierwiastka. Najlepiej przyswajalny wapń pochodzi z kapusty, a nie mleka. Zielone smoothie to unikalne połączenie antyoksydantów, minerałów i witamin, które wspomagają naszą odporność i zapewniają nam dobre samopoczucie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty