7 powodów, dla których warto zacząć uprawiać seks już w tej chwili

Wiedziałeś, że uprawianie seksu korzystnie wpływa na nasz organizm? Zaznasz nie tylko prawdziwej rozkoszy, wzmocnisz stosunki z partnerem, ale również odmłodzisz organizm.

W niniejszym artykule przytoczymy jeszcze kilka powodów, dla których warto regularnie uprawiać seks, nie zważając na bóle głowy.

1. Im więcej orgazmów, tym jesteś zdrowszy

orgazm

Naukowcy udowodnili, że pary, które regularnie uprawiają seks, chorują rzadziej niż te, które zapomniały o seksie. Jeśli dziś nie zdążasz pójść na siłownie, pamiętaj, seks zastąpi ćwiczenia. Zwiększa szanse na spokojny sen i obniża ryzyko chorób serca.

2. Umacnia wzajemne relacje

nogi

Seks – to bliskość emocjonalna i psychiczna. Gdy osiągasz orgazm, intensywnie się zaczyna produkować oksytocyna, hormon, który zwiększa zaufanie, zadowolenie, zmniejsza poczucie lęku, trwogi.

3. Poprawia wygląd skóry

skóra

Nie wiedziałaś, że dzięki seksowi będziesz atrakcyjniejszą? Lekarze twierdzą, że w czasie seksu przyśpiesza się krążenie krwi w całym ciele, dzięki czemu skóra nasyca się tlenem. A to oznacza, że ona staje się lśniąca i ma zdrowy kolor.

4. Zwiększa pewność siebie

włosy

Uświadomienie tego, że pociągasz mężczyzn, zwiększa pewność siebie. W wyniku tego jesteś pewna własnych sił i wraz z tobą szczęśliwy jest twój partner.

5. Regularne miesiączki

miesiączki

W czasie seksu macica się kurczy. W wyniku tego zmniejsza się ilość bolących skurczy, dlatego do złuszczaniu się nabłonka macicy, czyli endometrium dochodzi o wiele szybciej, i okres trwa krócej.

6. Pozwala usunąć wewnętrzne napięcie

seks

Jak i w czasie treningu, tak i podczas uprawiania seksu produkują się endorfiny, które usuwają wewnętrzne napięcie i dają ci możliwość poczuć się szczęśliwą. Im mniej napięcia, tym więcej harmonii między tobą i twoim partnerem. Seks można śmiało nazwać pigułką szczęścia.

7. Dzięki orgazmowi będziesz mądrzejszą

rozum

Dobrze zrozumiałaś, dzięki seksowi będziesz mądrzejszą. Badania udowodniły, że orgazm polepsza krążenie krwi, nasyca ją tlenem, a mózg pożytecznymi substancjami. W wyniku tego orgazm ogarnia cały mózg, dzięki czemu aktywowane są twoje zdolności poznawcze.

źródło:Popsugar
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty