7 powodów, by nie lubić Sylwestra

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Ale niektórzy z nas czemuś nie czekają na nie z niecierpliwością. Chcemy zatrzymać czas i nie chcemy poddawać się zbiorowemu szaleństwu przedświątecznemu.

Nienawidzisz Sylwestra i całego tego przymusu bawienia się, kupowania prezentów, ubierania choinki? Myślisz, że coś jest z tobą nie tak? Nie martw się. Wiele osób nie lubi Sylwestra. Jednak w naszym społeczeństwie istnieje tradycja hucznego powitania Sylwestra.

Nie chcesz wyróżniać się z tłumu i otwarcie powiedzieć, że nie szalejesz na punkcie Sylwestra, ponieważ myślisz, że koledzy w pracy cię nie zrozumieją. Być może również nie lubią nocnych imprez w gronie rodzinnym, a woleliby powitać Nowy Rok z przyjacielem, szampanem i tortem. Nie przejmuj się. Fachowcy wymieniają kilka powodów, dla których nie lubimy Sylwestra.

1. Uczulenie

choinka

To nie jest żart. Mandarynki, świece zapachowe, choinki i ozdoby, które przez cały rok się kurzyli w piwnicy, mogą powodować alergiczny nieżyt nosa, atak astmy, kaszel i świąd skóry.

2. Wspomnienia z dzieciństwa

święto

Większość z nas wita Nowy Rok w gronie przyjaciół i bliskich w domu rodzinnym. Często w takiej atmosferze wspominamy sobie lata szkolne, które nie należą do najprzyjemniejszego okresu w naszym życiu. Drwiny rówieśników i kolegów z klasy, niezbyt atrakcyjny wygląd zewnętrzny, nieszczęśliwa miłość – nie najlepsze wspomnienia. Znowu czujemy się jak dzieci, które ulegają nieustannej presji rodziców. Nawet jeśli masz ochotę na to, aby powiedzieć, że masz w nosie ich głupie tradycje, nie robisz tego tylko ze względu na szacunek.

3. Szalone zakupy

podarunki

Szaleństwo zakupów przedświątecznych ogarnia tłumy ludzi, obsesyjnie oddającym się zakupom. Korki, kolejki w centrach handlowych, ciężkie torby z zakupami, gonitwa za prezentami. Na początku jesteś pozytywnie nastawiony, ponieważ prezenty nie tylko fajnie jest dostawać, ale też przyjemnie jest dawać. Ale później myślisz: "Po co po raz kolejny dałem się w to wszystko wciągnąć?"

4. Fajerwerki i sylwestrowe melodie

kolory

Jaki Sylwester bez fajerwerków i petard? W każdym sklepie słyszymy kolędy, tradycyjne amerykańskie piosenki świąteczne. Czasami chcesz założyć zatyczki do uszu, aby nie słyszeć tego hałasu. Masz ochotę uciec na koniec świata. Szczególnie irytujące jest to, kiedy ludzi dopada przedświąteczna gorączka już w połowie listopada.

5. Nierozsądne wydawanie pieniędzy

forsa

Specjaliści ds. marketingu i właściciele sklepów doskonale wiedzą, jak zachęcić nas do wydawania pieniędzy. Znają kilka skutecznych trików, oddziaływających na naszą psychikę: muzyka, jaskrawa reklama, atrakcyjne rabaty. Po powrocie do domu z zakupów rozumiesz, że wydałeś dwa razy więcej, niż planowałeś. Zamiast czuć się szczęśliwym, wpadasz w depresję. Rozumiesz, że zadłużysz się po uszy, aby godnie powitać Nowy Rok.

6. Długie męczące święta

obied

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie łagodzi stres. A święta są wspaniałym powodem ku temu, aby dobrze sobie zjeść bez wyrzutów sumienia. Możesz spożywać wszystko na, co masz ochotę i zapomnieć o diecie, przecież masz wspaniałą wymówkę: święta!

7. Byli wracają

serce

Psycholodzy przekonują, że przed Sylwestrem byli partnerzy mają skłonność do powrotów. Sylwester jest swoistym bodźcem, który popycha ich w ramiona byłych kochanków. Być może nie chcą witać Nowego Roku w samotności albo się stęsknili za kimś bliskim? Zanim wrócisz do starego związku, zastanów się, czy nie pożałujesz swojej decyzji po tym, jak ustąpi magia nocy sylwestrowej.

Teraz znasz przynajmniej 7 powodów, by nie lubić Sylwestra. Nie wstydź się przyznać do tego, że nienawidzisz tradycyjnego obchodzenia Nowego Roku. Możesz spędzać święta tak, jak masz na to ochotę. Nawet jeśli cały tydzień spędzisz w łóżku.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty