7 produktów, dzięki którym oczyścisz jelita

Rzadko kiedy rozmawiamy o problemach jelitowych. Nie zwracamy uwagi na ból i dyskomfort w jelitach. Nie warto jednak bagatelizować problemów z jelitami, gdyż zdrowe jelita to zdrowy organizm.

Jelito to narząd, w którym odbywa się aktywne trawienie i wchłanianie niektórych składników pokarmowych. Regularne oczyszczanie jelit ze złogów pozytywnie wpływa na nasz organizm, sen oraz nastrój. Istnieje wiele różnych produktów, które pomogą naturalnie oczyścić jelita. W niniejszym zestawieniu siedem najbardziej skutecznych produktów oczyszczających.

1. Błonnik oraz woda

orzechy

Błonnik i woda to najlepsze produkty na oczyszczanie jelit. Najważniejszą rolę w oczyszczaniu pełni oczywiście błonnik, który wymiata złogi oraz zalegające resztki z jelit. Z kolei odpowiednie nawadnianie organizmu pomaga mu w prawidłowym funkcjonowaniu.

2. Owoce i warzywa

warzywa

Owoce i warzywa zarówno są bogatym źródłem witamin oraz minerałów, jak i błonnika, który ma korzystny wpływ na zdrowie i pomaga w naturalny i bezpieczny sposób oczyścić jelita ze złogów.

3. Przetwory mleczne – kefir oraz jogurt

jogurt

Przetwory mleczne są naturalnym źródłem probiotyków – bakterii, które odbudowują naturalną florę bakteryjną. Pamiętaj jednak o tym, by podczas zakupu przetworów mlecznych sprawdzać datę ważności na opakowaniu, by dobre bakterie nie zmieniły się w toksyczne substancje.

4. Otręby

mąka

Otręby zawierają prebiotyki, które stanowią pożywkę dla dobroczynnych bakterii jelitowych. Otręby oczyszczają jelita w sposób naturalny z zalegających resztek.

5. Spirulina

spirulina

Spirulina to glon, który jest bogatym źródłem chlorofilu, który nie tylko oczyszcza jelita, lecz także zapobiega uszkodzeniom ściany jelit. Pamiętaj jednak o tym, że przy znacznym przedawkowaniu spiruliny może dojść do zaburzeń funkcjonowania niektórych narządów.

6. Herbata miętowa

herbata

Herbata miętowa to naturalny lek na wzdęcia brzucha oraz niestrawność. Napój naturalnie oczyszcza jelita z zalegających resztek.

7. Koper

ukrop

Koper jest źródłem różnych cennych substancji, które mają działanie przeciwzapalne. Jedzenie koperku i picie wody koperkowej pomaga w sposób naturalny i bezpieczny oczyścić jelita ze złogów oraz toksyn.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty