7 produktów, które mają więcej cukru, niż myślisz

Produkty, które zawierają dużo cukru, mogą spowodować otyłość, problemy z metabolizmem, przyczynić się do rozwoju chorób sercowych, dlatego musisz dokładnie znać skład produktów, które spożywasz.

Niektóre produkty tylko z pozoru są dietetyczne, ale tak naprawdę mogą być największym wrogiem smukłej sylwetki i zdrowia.

1. Jogurt

jogurt

Jeden z pozoru zdrowy i dietetyczny jogurt zawiera tyle samo cukru, co kilka czekoladek. Niskokaloryczny truskawkowy jogurt może zawierać nawet 26 g cukru. Jeśli bardzo lubisz jogurty, ale nie chcesz przytyć, to najlepiej spożywać naturalne jogurty bez cukru albo jogurt grecki z dodawaniem owoców i orzechów i wtedy możesz mieć pewność, że spożywasz zdrową i pyszną przekąskę.

2. Owsianka błyskawiczna

kasza

Trudno w to uwierzyć, że owsianka może zawierać cukier. Owszem zwykła owsianka jest bardzo zdrowa i dietetyczna, natomiast jeśli chodzi o błyskawiczną, to zawiera około 14 g cukru\jedna saszetka. Lepiej ugotować taką samą kaszę samemu w domu. Weź pół szklanki zwykłej owsianki i pół szklanki mleka. Wstaw przygotowaną mieszankę na noc do lodówki, a rano będziesz miał gotową smaczną, a co najważniejsze, zdrową kaszę na śniadanie. Możesz dodać orzechy, kawałki owoców, rodzynki, siemię lniane.

3. Napoje energetyczne i sportowe

sport

Napoje izotoniczne i energetyczne są bardzo potrzebne w trakcie uprawiania dyscyplin sportowych, wymagających długotrwałego, intensywnego wysiłku. Dodają energii dzięki dużej zawartości w nich cukru i kofeiny. Jedna puszka napoju zawiera 114 g cukru.

4. Mleko bez laktozy

mleko

Zwykłe mleko zawiera naturalny cukier, który jest podstawowym składnikiem laktozy. Natomiast do mleka bez laktozy dodają cukier.

5. Suszone owoce

susze

Każdy z nas doskonale wie, że owoce są bogatym źródłem nie tylko witamin, minerałów i błonnika, ale również naturalnego cukru. Dlaczego więc suszone owoce mogą zaszkodzić naszej figurze? Ta pozornie zdrowa i dietetyczna przekąska, zawiera tyle samo cukru, co czekoladki. Najlepiej spożywać suszone owoce bez cukru albo wcale wyłączyć ich ze swojej diety. Postaw na świeże sezonowe owoce.

6. Sosy w butelkach

sosy

Sosy sklepowe w butelkach, które chętnie dodajemy do hot dogów i innych potraw mięsnych, wbrew temu, że są bardzo słone, zawierają dużo cukru. Na przykład 2 łyżki sosu barbecue zawierają około 16 g cukru, czyli tyle samo, co cztery łyżki cukru.

7. Płatki śniadaniowe i musli

płatki

Producenci płatków śniadaniowych promują je jako zdrowy produkt na smukłą sylwetkę. Ale tak naprawdę zawierają bardzo dużo cukru. Jeśli nie chcesz przytyć, to możesz spożywać płatki śniadaniowe i musli tylko kilka razy tygodniowo, a nie każdego dnia jak nas do tego namawiają reklamy telewizyjne.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty