7 produktów, które pomogą szybko pozbyć się obrzęków

Każdy z nas od czasu do czasu ma obrzęki. Zalegające płyny, które są przyczyną opuchlizny ciała, świadczą o tym, że coś nam dolega. Nie warto natychmiast iść do apteki po leki moczopędne. Dzięki dokonaniu kilku zmian w jadłospisie, szybko pozbędziesz się obrzęków.

Obrzęki to bardzo uciążliwy problem, który sprawia mnóstwo kłopotu, zwłaszcza natury estetycznej. Jednak najbardziej niebezpieczne są obrzęki, które rozwijają się w obrębie narządów wewnętrznych. W takiej sytuacji koniecznie musisz się skonsultować z lekarzem, który dobierze odpowiednie leczenie. Zalegające płyny, które są przyczyną opuchlizny ciała, świadczą o tym, że coś nam dolega.

Dzięki dokonaniu kilku zmian w jadłospisie, z łatwością można pozbyć się obrzęków. W niniejszym zestawieniu produkty, które pomogą wypłukać z organizmu zalegające płyny.

1. Kasza gryczana

kasza

Kaszę gryczaną gotujemy bez dodawania soli i przypraw. Jeśli często masz obrzęki, to zamiast kolacji zjedz 200 g kaszy. Kasza gryczana syci na długo, w dodatku rano nie będziesz miał obrzęków. Powinna się znaleźć w jadłospisie każdej ciężarnej kobiety. Zapobiega obrzękom nawet narządów wewnętrznych.

2. Jabłka

jabłka

Zjedz jedno jabłko dziennie i zapomnij o swoim lekarzu. Jabłka to prawdziwa skarbnica witamin oraz przeciwutleniaczy, które znacznie ograniczają rozrost komórek rakowych. Składniki mineralne, zawarte w jabłku pomagają odkwaszać organizm, wpływają pozytywnie na ciśnienie krwi, wzmacniają serce, przyspieszają metabolizm.

3. Owoce ogrodowe i leśne

jagody

Owoce ogrodowe i leśne pomagają pozbyć się obrzęków, ale pod warunkiem, że nie spożywasz za dużo soli i nie zapominasz o ćwiczeniach w ciągu dnia. Osoby, które zmagają się z obrzękami, powinny przede wszystkim włączyć do swojej diety maliny, wiśnie, poziomki i żurawinę. Są bogatym źródłem potasu i magnezu, które pozytywnie wpływają na gospodarkę wodną organizmu. Jeśli wieczorem lubisz sobie wypić filiżankę gorącej herbaty, to zamiast słodyczy jedz dżemy z tych owoców.

4. Papryka

papryka

Jeśli chcesz się pozbyć obrzęków, to w twoim jadłospisie nie może zabraknąć papryki. Jest prawdziwą skarbnicą witamin i minerałów. Najlepsza na obrzęki – czerwona papryka. Nie tylko zmniejsza obrzęki, ale również pomoże pozbyć się zalegających toksyn i soli.

5. Ogórki

ogórki

Chociaż ogórek w ponad 90% składa się z wody, a jednak pomagają skutecznie pozbyć się zalegających płynów. Osoby, które zmagają się z obrzękami, które rozwijają się w obrębie serca i płuc koniecznie powinny włączyć do swego jadłospisu to warzywo. Oczywiście należy spożywać świeże ogórki, można je dodawać do sałatek, ale w żadnym wypadku nie można dodawać soli. Również można pić sok ogórkowy.

6. Pietruszka

pietruszka

Zaburzeniom transportu wody w organizmie skutecznie zapobiegają różne zioła. Jednak najlepiej sobie z tym radzi pietruszka. Przyspiesza proces wydalenia z organizmu zalegających płynów. Jeśli nie chcesz rano mieć obrzęków, to pietruszkę należy dodawać do potraw, które spożywasz na kolację. Pietruszka będzie działać moczopędnie w ciągu dnia, jeśli dodasz ją do twarogu, kanapek i jajecznicy, które jesz na śniadanie.

7. Bakłażany

Bakłażany

Duszone bakłażany najlepiej sobie radzą z obrzękami. Ważne są w profilaktyce obrzęków. W dodatku pomagają pozbyć się nadmiaru soli z organizmu. Jedzenie bakłażanów gwarantuje długie życie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty