7 prostych i skutecznych sposobów na wzmocnienie paznokci

Nasze paznokcie jako jedne z pierwszych reagują na zmiany, zachodzące w naszym organizmie, które mają bezpośredni związek z niedoborem witamin i mikroelementów.

Płytka paznokciowa jest osłabiona, wynikiem czego są łamliwe paznokcie, których nie da się ukryć nawet za pomocą pięknego manicure. W niniejszym zestawieniu siedem sprawdzonych sposobów, które wzmocnią i odżywią Twoje paznokcie.

1. Maseczka z czerwonego pieprzu i kremu do rąk

Maseczka z czerwonego pieprzu

Jedną łyżeczkę czerwonego pieprzu wymieszać z dwoma łyżeczkami kremu nawilżającego do rąk i 15-20 kropelkami ciepłej wody. Później należy taką mieszankę nieco podgrzać. Kiedy maseczka jest już ciepła, nanosimy ją na paznokcie, po 20 minutach zmywamy.

Jeśli czujesz silne pieczenie, natychmiast zmyj maseczkę dużą ilością wody. Maseczkę z czerwonego pieprzu stosujemy tylko kilka razy w miesiącu. W przeciwnym razie może dojść do pogorszenia się stanu płytki paznokciowej.

2. Maseczka z musztardy i miodu

Maseczka z musztardy i miodu

Maseczka o właściwościach antybakteryjnych, która dodatkowo przyspiesza wzrost paznokci. Składniki i przygotowanie: musztarda (2-3 łyżeczki), miód (3 stołowe łyżki) i woda. Wszystkie składniki należy wymieszać w jakimś naczyniu, następnie nanosimy na paznokcie, później wkładamy rękawiczki bawełniane, aby zachować ciepło.

3. Maseczka z owoców i warzyw

Maseczka z owoców

Przygotowanie maseczki: 1 banan i 1 liść kapusty należy zblendować na gładką papkę, później dodać 3 łyżeczki śmietanki (10%) i 3 łyżeczki miodu. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać. Maseczkę nanosimy na 30 minut, później zmywamy za pomocą wacików, nasączonych mlekiem nie chłodniejszym niż temperatura pokojowa.

4. Maseczka z morskiej soli

Maseczka z morskiej soli

Do wody, nie chłodniejszej niż temperatura pokojowa dodajemy sól w proporcjach 1:1. Sól powinna się rozpuścić w wodzie. 200 ml wody +2 łyżki stołowe soli + 4 krople jodu. Jeśli chcesz jak najszybciej pozbyć się łamliwych paznokci, musisz robić taką maseczkę 1-2 razy dziennie.

5. Maseczka z żółtek i płatków owsianych

Maseczka z żółtek

Maseczka do nawilżenia nie tylko paznokci, ale również dłoni. Płatki owsiane można zastąpić mąką owsianą. Należy wymieszać jedno żółtko, 2 łyżki stołowe płatków owsianych lub mąki, 2 łyżki stołowe miodu. Maseczkę nanosimy na paznokcie, po 20 minutach zmywamy.

Maseczkę można stosować kilka razy w tygodniu, a dla lepszego efektu po naniesieniu maseczki należy wkładać rękawiczki kosmetyczne.

6. Maseczka z żelatyny i soku z cytryny

Maseczka z żelatyny

Żelatyna zawiera prolinę, która jest składnikiem kości i stawów, dlatego wspaniale sobie radzi z łamliwymi i rozdwajającymi się paznokciami, wzmacniając je. Przygotowanie maseczki: 1 łyżkę stołową żelatyny należy wsypać do ciepłej wody (100 ml), dobrze wymieszać i odstawić na godzinę. Później żelatynę przelewamy do garnka, wstawiamy go na mały ogień i czekamy, kiedy ona się rozpuści. Następnie odstawiamy żelatynę do wystygnięcia. Później dodajemy 2 łyżki stołowe miodu i kilka kropelek soku z cytryny. Za pomocą nasączonych maseczką wacików nanosimy ją na paznokcie na 20 minut. Wkładamy bawełniane rękawiczki.

7. Maseczka z olejów kosmetycznych

Maseczka z olejów

Oleje roślinne znalazły zastosowanie nie tylko w medycynie, ale również w przemyśle kosmetycznym. A to wszystko za sprawą ogromnej ilości witamin i mikroelementów w nich zawartych. Oleje kosmetyczne doskonale nawilżają i wzmacniają płytkę paznokcia. Aby przygotować taką maseczkę, należy wymieszać wybrane przez ciebie oleje roślinne w jednakowych proporcjach i dodać składniki, które poprawią dodatkowo kondycję twoich paznokci.

Na przykład, olej lniany, olej rycynowy, oliwa z oliwek – w jednakowych proporcjach 1: 1 (po jednej stołowej łyżce) wymieszać z 2 kropelkami jodu i 5 kropelkami soku z cytryny. Maseczkę nanosimy na 15-20 minut albo wkładamy bawełniane rękawiczki i zostawiamy maseczkę na paznokciach na całą noc.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty