7 przyjemności bycia tatą syna

Jestem młodym ojcem chłopca (ukończyłem 28 lat, a on 7) i chcę w niniejszym artykule opowiedzieć o swojej radości.
7 przyjemności

1. Rozmowy z brzuchem

Według mnie wszystko zaczyna się już wtedy, gdy dzidziuś jest w brzuszku mamy: jasna rzecz tata chce porozmawiać z dzieckiem. Dowolne bzdury, które będziesz opowiadać przy brzuchu przyszłej bohaterki, uśpią twoją małżonkę, a ty będziesz się czuć jak profesor, filozof i superman jednocześnie. Opowiesz synkowi, jakim on będzie mądrym, odważnym, wyobrażając go w statku kosmicznym, walczącym przeciw ufoludkom. W końcu twoje gadanie uśpi i ciebie.

2. Facet w pieluszkach

To tylko w jakichś bajkach opowiadają o tym, że ojciec cały tydzień obchodzi urodziny dziecka, dopóki młoda mamusia męczy się w szpitalu. W drugim lub trzecim dniu trzeba biec pod okna szpitala z jedzeniem i herbatą albo z czymś innym, co wypisze mądra kobieta.

Otóż, gdy stoisz pod oknem lub w ciasnym korytarzu, obowiązkowo słyszysz płacz noworodków. Nie krzyczą, a piszczą. Jednak, gdy usłyszysz tę orkiestrę, nagle zrozumiesz, że głosu twego dzidziusia tam nie ma. Ponieważ jest prawdziwym facetem i po prostu cierpliwie milczy. Już w pierwszym dniu życia. Być może już brodę widać. Krzyczą wszyscy i przede wszystkim dziewczynki, ale tylko nie twój syneczek.

3. Zabawka jedna dla dwóch

Jasna rzecz, nie uwzględniamy gumowych zabawek i grzechotek, jednak na pewno ktoś podaruje zabawkę, która wcale nie pasuje niemowlakowi – na przykład kolej. Na pewno wśród przyjaciół młodych rodziców znajdzie się ktoś, kto przyciągnie rower w tym momencie, gdy budżet rodziny jest przede wszystkim wydawany na pampersy. Będziesz mu wdzięczny za taki prezent. Ponieważ będziesz się nim się bawić właśnie ty. W ciągu wielu lat większość zabawek syna będą bardziej interesować ciebie niż jego. Zwłaszcza te, które kupujesz właśnie ty.

4. Wspólne spacery

Tysiące pytań. Chwile szczęścia i harmonii, nie mówiąc już o tym, że czujesz się w tym samym wieku co twój syn. Jednak istnieją również pewne trudności. Nie potrafisz dostępnie wytłumaczyć dziecku, dlaczego niebo jest błękitne. Jednak się postarasz i to jest wspaniałe. Jeszcze jest park, w którym również z zadowoleniem spędzisz cały dzień, jedząc lody i frytki są o wiele smaczniejsze, niż analog domowy. Również można wynająć rower i spędzić wesoło czas. Nie wiadomo kto się będzie lepiej bawił.

5. Poproszę dwa duże popcorny.

Wspólne wypady do kina! Jasna rzecz nie wybrałbyś się bez syna na nową bajkę, jednak w głębi duszy nic nie masz przeciwko temu. Z synem – inna sprawa. Można głośno się śmiać, przypadkowo porozrzucać popcorn. Razem jest bardzo wesoło. Ale koniecznie musicie po sobie posprzątać. I jasna rzecz filmy action, thrillery, fantasy – będziesz na wszelkie sposoby reklamować przed synem film, aby obejrzeć go. W przyszłości natomiast on będzie ci przypominać o nowych premierach filmowych. Oprócz tego, będzie posiadał o wiele więcej informacji o komiksach, wiele ciekawego i nowego się dowiesz od swego syna. Otóż: "Poproszę dwa duże popcorny: czekoladowe lub z karmelem". Mamie jasna rzecz powiemy, że jedliśmy.

6. Tato, sam to zrobię!

Pierwsze kroki dorastania. To się zdarzy o wiele szybciej, niż uświadomisz sobie, że zostałeś ojcem. Na przykład, pewnego razu syn tobie powie, że będzie się kąpać sam i chociaż potem będziesz musiał kąpać go jeszcze raz, jednak wyjdziesz z łazienki z zachwytem na twarzy. Jest już całkiem dorosły! On wyjdzie z łazienki zadowolony i poważny, owinięty ręcznikiem, jak tata, i nie ważne, że będzie miał brudną buzię i mydło na szyi, jednak zrobił to samodzielnie.

Nie przestrasz się, gdy zobaczysz straszny bałagan na kuchni, gdy twój syn postanowi samodzielnie ugotować śniadanie. Nieźle będzie, jeśli zatrzyma się na płatkach i mleku – może wymyślić coś bardziej skomplikowanego. Kiedyś po raz pierwszy przyjdzie z siniakami.

7. Po prostu dlatego, że...

Być tatą syna lub córki, to po prostu super! Uczyć i uczyć się. Pomagać. Chronić. Sprawiać radość i radować się. Pomagać. Obserwować. Być odpowiedzialnym. Opowiadać mu różne nowiny, jak najlepszemu przyjacielowi. Kochać mamę podwójnie.

Zadzwoń do swego dziecka, jeśli jest daleko. Pójdź do jego pokoju, przytul go, ucałuj. Popraw kołdrę, gdy leży w łóżku lub ucałuj brzuszek, jeśli dopiero czeka na spotkanie z tym światem: radość bycia rodzicami jest o wiele większa niż możesz sobie wyobrazić lub opisać.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty