7 rad jak wypracować właściwy stosunek do pieniędzy

Otaczające nas przedmioty nie są wcale martwe i bezduszne. Ponoć mają zdolność przyswajania i przechowywania różnych energii. Niektóre przedmioty przynoszą nam radość, szczęście, dodają energii i budzą pozytywne uczucia, inne zaś przynoszą pecha i przytłaczają. To w jaki sposób traktujemy rzeczy, które nas otaczają, zależy, jaką mają w sobie energię.

Szczególnie dotyczy to pieniędzy. Dotyka je mnóstwo ludzi, więc przyswajają i przechowują różne energie, zarówno pozytywne, jak i negatywne. W tym miejscu warto podkreślić, że pieniądze nie znoszą lekceważenia i nieposzanowania. Mszczą się na każdym, kto traktuje je w sposób pogardliwy i nonszalancki. Jeśli chcesz mieć więcej pieniędzy w swoim portfelu i na koncie, warto zastosować się do rad, zawartych w niniejszym artykule.

Rada Nr 1. Liczenie banknotów.

Liczenie banknotów

Pieniądze należy regularnie liczyć. Nie warto jednak tego robić wieczorem oraz po zachodzie słońca. Można liczyć je nie tylko w myślach, ale także zapisywać wszystko w notesie.

Rada Nr 2. Za wszystko trzeba płacić.

trzeba płacić

Jedna z podstawowych zasad życiowych. Kiedy coś zyskujesz, jednocześnie coś tracisz. Pamiętaj, że nie ma nic za darmo. Jeśli coś ukradniesz albo kogoś oszukasz, to będziesz musiał za to zapłacić dwa razy więcej. Chodzi nie tylko o pieniądze, może to też być zdrowie, przyjaciele etc.

Rada Nr 3. Co siejesz, to żąć będziesz.

monety

Nie warto kombinować i oszukiwać innych. W tym wypadku lepiej dać więcej niż mniej. Nie warto również przekazywać pieniądze bezpośrednio komuś do rąk, lepiej położyć je na dowolnej powierzchni. Podczas przekazywania pieniędzy przekazuje się również energię właściciela tych banknotów, która nie zawsze jest pozytywna. Również warto pamiętać o tym, aby nie brać pieniędzy od chorych i przestępców.

Rada Nr 4. Nie narzekaj na brak pieniędzy.

potrmonetka

Obserwuj siebie i innych, jak często i w jaki sposób narzekają na brak pieniędzy i niskie zarobki. Nie warto narzekać i być zazdrosnym o tych, którzy zarabiają więcej i którym się lepiej powodzi. Lepiej podziękować za to, co masz i rozejrzeć się za lepszą pracą. Zacznij działać i pieniądze na dobre zagoszczą w twoim portfelu.

Rada Nr 5. Grosz do grosza, a będzie kokosza.

schowek

Chodzi o oszczędzanie, ale z umiarem, tak by oszczędzanie nie było katorgą. Dziadkowie zawsze powtarzają: "Grosz do grosza, a będzie kokosza", by zachęcić swoich wnuków do odkładania pieniędzy. Każdy pieniądz się liczy, więc w portfelu zawsze warto mieć nie tylko duże nominały, ale również drobne. Warto także zostawiać kilka groszy w kieszeni zimowych ubrań albo kupić skarbonkę.

Rada Nr 6: Jegomość Portfel.

portfel

Portfel musi być funkcyjny i reprezentacyjny. Należy szczególną uwagę poświęcać kolorowi portfela i materiałowi, z którego jest wykonany. Najlepiej kupować skórzany dodatek. Pamiętaj o tym, aby zawsze nosić w portfelu talizman, który przyciąga pieniądze. Natomiast stare paragony i różne niepotrzebne drobiazgi lepiej wyrzucić. Domek na pieniądze powinien posiadać wiele przestronnych kieszonek, w których pieniążki będą się czuć komfortowo i będą chciały na zawsze tam zamieszkać.

Rada Nr 7. Każdemu według potrzeb.

według potrzeb

Każdy zarabia tyle, ile potrzebuje na normalne życie, a nie na bezmyślne trwonienie pieniędzy. Pieniądze należy wydawać z rozsądkiem. Istnieje granica, po której przekroczeniu przestajemy kontrolować swoje wydatki, dlatego każdy z nas posiada w danej chwili tyle kasy, ile zasługuje.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty