7 sekretów łatwego i szybkiego sprzątania w domu

Większości z nas na samą myśl o sprzątaniu robi się niedobrze. Sprzątanie to bardzo nudny proces, który czasami może pochłonąć nawet cały dzień. Ale to tylko wtedy, kiedy się nie ma właściwego podejścia do porządków i nie zna się prostych sposobów na szybkie i łatwe sprzątanie.

Sekret Nr 1: wybierz właściwy kierunek sprzątania

sprzątanie

Mieszkanie lub dom uda się wysprzątać o wiele szybciej, jeśli się nie będzie bezmyślnie latało z jednego pokoju do następnego, lecz zacznie się robienie porządków od góry na dół, z lewa na prawo. Uporządkowane sprzątanie pomoże wysprzątać każdy zakątek w mieszkaniu lub domu, nigdzie nie zostawiając nieposprzątanych kątów.

Na początku pościeraj kurze na półkach, obrazach i innych elementach dekoracyjnych wnętrza, które znajdują się nad głową, później się zabierz do odkurzania i mycia podłogi. Zawsze zaczynaj sprzątanie od lewego rogu pokoju i poruszaj się w kierunku prawego rogu. Dzięki temu trikowi na pewno uda ci się szybko i skutecznie posprzątać w mieszkaniu.

Sekret Nr 2: zawczasu przygotuj wszystko, czego będziesz potrzebowała podczas sprzątania

środki

Na pewno uda ci się o wiele szybciej posprzątać, jeśli będziesz miała pod ręką wszystkie narzędzia i chemię gospodarczą. Do czyszczenia kuchenki najlepiej użyć specjalnego płynu lub mleczka, natomiast łazienkę można z łatwością wyczyścić za pomocą pasty. Kup wszystkie niezbędne środki czystości zawczasu i używaj ich zgodnie z przeznaczeniem. Dodatkowo kup specjalne ściereczki do sprzątania, które nie zostawiają smug i plam na meblach i lustrach.

Sekret Nr 3: sprzątaj trochę każdego dnia

porządek

Jeśli sprzątasz w mieszkaniu raz w miesiącu albo rzadziej, to nie ma nic dziwnego w tym, że zajmuje ci to cały dzień. Lepiej sprzątać trochę każdego dnia. Po każdym przyrządzeniu posiłku wyczyść kuchenkę, każdego dnia ścieraj kurze, nie zostawiaj brudnych naczyń w zlewie, regularnie wyrzucaj śmieci. Wydasz na to kilkanaście minut, natomiast później nie będziesz musiała poświęcać całego dnia na robienie porządków.

Sekret Nr 4: regularnie czyść łazienkę i toaletę

wanna

Jeśli nie chcesz wydawać kupę czasu na usuwanie rdzy, osadu i żółtych plam z wanny, klozetu i zlewów, to musisz każdego dnia dbać o to, aby w łazience panowała czystość, dezynfekując i myjąc szczoteczką lub gąbką wannę i zlewy. Podczas generalnych porządków pozostanie ci jedynie wyczyścić kafelki i wymyć podłogę.

Porada nr 5: nie zostawiaj brudnych naczyń w zlewie i brudnych rzeczy w koszu na bieliznę

naczynie

Nigdy nie zostawiaj brudnych naczyń w zlewie, zmywaj je od razu po spożyciu śniadania, obiadu i kolacji. To samo dotyczy brudnej bielizny i ubrań. Rób pranie każdego dnia, by brudne rzeczy nie zalegały w koszu na bieliznę.

Porada nr 6: pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

rzeczy

Posprzątać mieszkanie można będzie o wiele szybciej, jeśli na każdym kroku nie będzie leżało mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Zobacz, co masz w szafie, szafkach, w pawlaczu i wyrzuć wszystko, co jest zepsute i bezużyteczne. Pozbądź się starych butów, gazet, pudełek po butach.

Porada Nr 7: codziennie sprzątaj miejsca, w których zazwyczaj panuje największy bałagan

dom sprzątanie

Są to miejsca, na sprzątanie których poświęca się najwięcej czasu podczas generalnych porządków. Jeśli nie chcesz całą sobotę poświęcić na sprzątanie mieszkania, zadbaj o czystość w tych miejscach w ciągu tygodnia. Na przykład w poniedziałek zrób porządki w szafie, we wtorek zrób porządki na półkach, w środę posortuj naczynia i przybory kuchenne, w czwartek posprzątaj w przedpokoju, w piątek wyczyść kafelki w łazience i kuchni. Dzięki wyżej opisanym trikom szybko i skutecznie posprzątasz w mieszkaniu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty