7 sposobów, jak naładować telefon bez ładowarki

Jeśli pilnie musisz zadzwonić, ale telefon się rozładował, to możesz go naładować, wykorzystując jeden z poniżej opisanych sposobów. Ale musisz być ostrożny i sprawdzać skuteczność tych sposobów tylko w skrajnych przypadkach.

Bateria jest już prawie rozładowana? Wtedy musisz ją wyjąć ze swego telefonu i sprawdzić jeden ze sposobów opisanych w niniejszym artykule. Niestety nie przydadzą się właścicielom smartfona firmy Apple i komórki z niewymienną baterią.

1. Bezpośrednio

Bezpośrednio

Uwaga! Bardzo niebezpieczny sposób! Wyjmij baterię i wyczyść przewody. Łączymy je: "plusy" do "plusów", "minusy" do "minusów". Podłączamy naszą ładowarkę do gniazdka. Musisz ciągle znajdować się w pobliżu komórki i baterii, ponieważ w trakcie takiego ładowania bardzo szybko się nagrzewają. Ładowanie smartfona powinno trwać nie dłużej niż 15 minut.

2. Żabka

Żabka

Specjalne urządzenie-adapter do ładowania różnych gadżetów. Po prostu podłączamy go do gniazdka, do środka wkładamy baterię. Urządzenie jest niedrogie, ale na pewno bardzo przydatne.

3. Zrób sam

Zrób sam

Nawet jeśli nie znasz się za bardzo na fizyce, to z łatwością zrobisz taką ładowarkę. Twoja komórka nie ładuje się z powerbanku (przenośne źródło energii)? Nie przejmuj się. Dioda, klej i kilka przewodów pomogą ci zrobić ładowarkę. Z przewodów robimy cewkę, łączymy z minusem w baterii i diodą. Zrobione przez ciebie urządzenie można podłączyć do urządzenia z funkcją bezprzewodowego ładowania.

4. Gleba

Gleba

Zwykła gleba pomoże ci naładować telefon. Będziesz potrzebował wody mineralnej i dwóch metalowych drutów (na przykład do dziergania). Wbijamy druty w glebę i owijamy drucikiem. Urządzenie należy przed tym zanurzyć w wodzie mineralnej. Przewody podłączamy do telefonu.

5. Taśma klejąca

Taśma klejąca

Zaklejenie środkowego styku akumulatora taśmą klejącą pozwoli nam na uzyskanie paru procent baterii. Czasem i tyle może się przydać.

6. Nagrzanie akumulatora

Nagrzanie akumulatora

Najlepiej wykorzystać do tego rozgrzany nóż, za pomocą którego nagrzewamy baterię w ciągu kilku sekund. Podczas nagrzewania w akumulatorze elektrycznym zachodzą reakcje chemiczne, które czasem podarują nam nawet parę procent energii.

7. Mocne uderzenie

Mocne uderzenie

Interwencja ostatniej szansy. Kilka mocnych uderzeń baterią o twardy przedmiot (kamień) wydłuży czas pracy baterii o parędziesiąt dodatkowych sekund. Jeśli będziesz miał szczęście, będziesz mógł jeszcze przez jakiś czas używać tego akumulatora.

Jednak najlepiej zawczasu zadbać o odpowiednie naładowanie swojej komórki, aby później nie korzystać z wyżej opisanych dość nietypowych sposobów.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty