7 sposobów, jak przestać się martwić i zadręczać

Masz już dość czarnych myśli? Nie możesz się zrelaksować i odprężyć? W niniejszym zestawieniu kilka skutecznych sposobów na to, jak się przestać zadręczać i przegonić czarne myśli.

Wiele osób cierpi z powodu czarnych myśli, które cały czas się kotłują w głowie. Nie mogą się wyciszyć i odprężyć. Bez przerwy myślą i analizują: "Czy dobrze zrobiłem?", "Być może nie wypadało tego mówić?", "Być może sytuacja wygląda inaczej?" Lista tego typu pytań może być bardzo długa. Przestań się zadręczać i poznaj kilka prostych sposobów na to, jak przegonić czarne myśli.

1. Wszystko ma swój czas, nawet zmartwienia

marzenia

Dość skuteczna metoda. Poświęć 20-30 minut dziennie na zmartwienia i czarne myśli. Jeśli w ciągu dnia znowu zaczynają się kłębić w twojej głowie, przypomnij sobie, że dziś już miałeś czas na zamartwianie się, więc musisz się zabrać do czegoś innego.

Myślisz, że to całkowita głupota? Spróbuj, a się przekonasz, że ten sposób jest bardzo skuteczny.

2. Odpowiednie nastawienie

foto

Zamiast się zamartwiać, skup się na swoim hobby, jeśli go masz albo naucz się wesoło spędzać wolny czas. Znajdź sobie hobby lub zajęcie, które będzie sprawiać ci przyjemność i pomoże przegonić czarne myśli. Zacznij na przykład uprawiać sport, rysować, czytać ciekawe książki, rozwiązywać krzyżówki.

3. Szczere rozmowy

przyjacielki

Od czasu do czasu każdy z nas musi się wygadać. Szczere rozmowy z przyjacielem pomogą spojrzeć na problem z boku, jak by z dystansu i zrozumieć, jak go rozwiązać. Ponowne przeżywanie tej samej sytuacji pomaga odpuścić i zacząć żyć od nowa.

4. Motywacja do rozwiązania problemu

pytanie

Zamiast tego, aby się cały czas zadręczać i gdybać, należy zabrać się do aktywnego poszukiwania wyjścia z zaistniałej sytuacji. Zmartwienia i czarne myśli na pewno nie pomogą rozwiązać problemu.

5. Spisz na kartce papieru swoje troski i obawy

kawa

Jeśli nie masz bliskich przyjaciół albo nie lubisz się przed kimś zwierzać ze swoich problemów – przelej swoje zmartwienia na papier. Oczywiście kłopoty nie znikną, tylko dlatego, że przelejesz je na papier, jednak przynajmniej na jakiś czas przestaniesz się zadręczać. Możesz kartkę, na której spisałeś swoje troski i obawy, wyrzucić, podrzeć, spalić. Pozbądź się negatywnych emocji i wszystkiego, co leży ci na sercu.

6. Pozytywne myślenie

martwi

Złam system! Jak tylko czarne myśli zaczynają się kłębić w twojej głowie, postaraj się znaleźć w tym, co się dzieje, coś pozytywnego. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Nie wierzysz? Poczytaj sobie życiorysy znanych osób, które na własnej skórze się przekonały, że los jest zmienny: "Raz na wozie, raz pod wozem".

7. Spójrz na wszystko nieco z boku

chora

Wyobraź sobie, że to twój przyjaciel cały czas się zadręcza i pomyśl, jak mógłbyś mu pomóc w tej sytuacji, cobyś mu poradził?

I najważniejsze, o czym musisz pamiętać. Nie pozwól czarnym myślom zatruwać ci życia oraz panoszyć się w nim. Jak tylko zauważyłeś, że problem wraca znowu i znowu, postaraj się go jak najszybciej rozwiązać i na zawsze o nim zapomnieć.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty