7 sposobów, jak przetrwać okres w wakacje

Niebawem długooczekiwany urlop? Patrząc na kalendarz, nagle uświadamiasz sobie, że na wakacjach dostaniesz miesiączki? W niniejszym zestawieniu kilka korzystnych rad, jak czuć się komfortowo w czasie okresu na plaży.

Jeśli wyjazd na wakacje zbiega ci się z okresem, to wcale nie oznacza, że musisz rezygnować z wymarzonego odpoczynku. Dziś w sklepie można kupić różne stroje kąpielowe oraz środki higieniczne, które dają możliwość plażować komfortowo i bezpiecznie. Najważniejsze, odpowiednio do tego się przygotować. W niniejszym artykule proste rady, które pomogą ci przetrwać okres na wakacjach.

1. Zabierz ze sobą na plażę duży koc

opalanie

Zapomnij o małym skromnym ręczniczku. Zainwestuj w duży koc, na którym będziesz mogła się wygodnie położyć, przybrać najbardziej odpowiednią pozycję, uprawiać jogę albo robić ulubione ćwiczenia. Być może niektóre kobiety się zdziwią, że radzimy uprawiać sport w czasie okresu, ale proste ćwiczenia pomogą złagodzić ból menstruacyjny.

2. Wybierz odpowiedni kostium kąpielowy

lato

Seksowny dwuczęściowy strój kąpielowy to oczywiście najlepsza opcja do uzyskania pięknej opalenizny, ale musisz o nim zapomnieć, jeśli masz miesiączkę. Postaw na kostium jednoczęściowy, w którym na pewno się będziesz czuć bardziej komfortowo niż w stroju minimalistycznym. Najlepsza opcja to tankini sportowy czy sukienka kąpielowa z szortami. Postaw na kostiumy kąpielowe w ciemnych kolorach, by cały czas się nie martwić, że cos przecieknie.

3. Pij wodę

odpoczynek

Na pewno każdy z nas wie, że należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, zwłaszcza latem i kiedy ma się okres. Podczas miesiączki każda kobieta powinna wypijać przynajmniej 10 szklanek wody dziennie. Podczas upałów, kiedy istnieje ogromne ryzyko odwodnienia organizmu, ilość spożywanej wody należy zwiększyć.

4. Kremy z filtrami

krem

O aplikacji kremów z filtrami należy pamiętać nie tylko podczas okresu. Podczas PMS i miesiączki u kobiet obniża się próg tolerancji bólu, więc może dojść do poparzeń słonecznych. Wśród ogromnej oferty kremów z filtrami, najlepiej wybrać te, które nie zawierają olejków, bo podczas okresu nasza skóra świeci się jak księżyc. Nie zapomnij o parasolu i nakryciu głowy.

5. Zadbaj o zdrowe przekąski

arbuz

Zapomnij o zapiekankach i hamburgerach, które można kupić w barkach na plaży. Postaw na świeże owoce i warzywa, które są idealną przekąską podczas upałów.

6. Nie rezygnuj z kąpieli w wodzie

tampony

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest stosowanie tamponów czy kubeczków menstruacyjnych. Dzięki nim nie czujemy, że mamy okres i nie musimy martwić się, że coś nam się przesunie. Nie warto jednak eksperymentować podczas wakacji. Jeśli nigdy dotąd nie używałaś kubeczka menstruacyjnego, to lepiej nie zaczynaj podczas wakacji, by później nie narzekać, że dopadła cię przykra niespodzianka. Lepiej się nabierać wprawy w domu, na spokojnie. I oczywiście pamiętaj zawsze o tym, by zabrać ze sobą tampony do wymiany.

7. Nie leż, jak placek

piłka

Kobieta, która ma okres, jedynie, na co ma ochotę, to spokojnie sobie poleżeć. Musimy jednak pamiętać o tym, że aktywność fizyczna pomaga złagodzić dolegliwości miesiączkowe. Pływanie, siatkówka plażowa, frisbee – nie odmawiaj sobie przyjemności, bo przecież okres to nie choroba. I najważniejsze: nastaw się na dobry odpoczynek i nie pozwól, by miesiączka mogła ci go zepsuć. Menstruacja to fizjologiczny, naturalny, proces, zachodzący co miesiąca w kobiecym organizmie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty