7 szybkich treningów, które możesz wykonać, gdziekolwiek jesteś

Ćwiczenia fizyczne to nie koniecznie zestaw określonych ćwiczeń, które możesz wykonywać tylko na siłowni. Jak zadbać o swoją kondycję fizyczną, nie odwiedzając siłowni? W niniejszym artykule opowiemy Naszym Czytelnikom jak trenować, nie trenując.

Każdy ma własne zdanie na temat uprawiania sportu. Ktoś traktuje sport jako styl życia, ktoś jako istną katorgę, inni jako karę. Na szczęście istnieją lekkie ćwiczenia, które angażują nasze ciało przez cały dzień, gdziekolwiek jesteśmy. Spójrz na wykonywanie codziennych czynności jako na swoisty trening, który pomoże utrzymać ciało i mięśnie w ruchu, co zdecydowanie dobrze wpływa na sylwetkę i samopoczucie.

1. Zakupy w supermarkecie

Większość z nas przynajmniej raz w tygodniu robi zakupy w supermarkecie. Więc czemu nie potraktować tej czynności jako treningu? Dźwiganie ciężkiego koszyka z zakupami to wspaniałe ćwiczenie siłowe, które wzmacnia nasze mięśnie. Miej zawsze wyprostowane plecy, zajrzyj, co jest na najniższych półkach, przy okazji nie tylko poćwiczysz, ale również znajdziesz towary ze zniżką.

2. Taniec

taniec

Lubisz w weekendy chodzić z przyjaciółmi na dyskotekę? Wspaniale. Taniec to nie tylko fajna zabawa, ale też sport oczywiście, jeśli nie nadużywasz alkoholu. Taniec naładowuje pozytywną energią, daruje wspaniały humor. Możesz tańczyć nie tylko na dyskotece, ale również w domu na samotności. Włączasz ulubioną muzykę i do tańca! Tańcząc, możesz przy okazji coś przygotować w kuchni albo posprzątać mieszkanie.

3. Gra na muzycznych instrumentach

Gra na pianinie, akordeonie, bębnach, skrzypcach – niezależnie od tego, jaki instrument wybierzesz, zawsze można dobrać odpowiednie ćwiczenia albo zatańczyć. Czemu nie?! Wspaniały sposób na poprawę humoru i wzmocnienie mięśni.

4. Konsole.

gra

W tym przypadku nie chodzi o konsole z dżojstikiem. Najlepiej wybierać gry, które wymagają ciągłego ruchu, na przykład gry na kontroler ruchowy. W takiej sytuacji użytkownik wpływa na przebieg gry poprzez wykonywanie ruchów całym ciałem przed kamerą.

5. Ogrodnictwo

Mamy na dworze lato, więc ten typ treningu jest jak najbardziej aktualny. Grzebanie się w ziemi to wspaniały trening. Przysiady, skręty, podnoszenie ciężarów, w dodatku te wszystkie czynności wykonujesz na świeżym powietrzu. Same korzyści. Nie tylko się dotlenisz i poćwiczysz, ale również posadzisz warzywa, które później zjesz ze swoją rodziną.

6. Seks

seks

Nie od dziś wiadomo, że seks to najlepszy trening cardio. Od stopnia aktywności zabaw erotycznych, zależy obciążenie. To chyba jeden z najprzyjemniejszych i najbardziej lubianych treningów, więc nie odmawiaj sobie przyjemności i regularnie ćwicz.

7. Mycie podłogi

mycie

Nie najprzyjemniejsze zajęcie, jednak nie da się tego uniknąć. Jednak można zmienić go w prawdziwą przyjemność. Włączamy muzykę na maksa! Rozgrzewka i do przodu. Mycie podłogi łączymy z tańcem i śpiewem. Nawet nie zauważysz, jak twoje mieszkanie będzie idealnie wysprzątane, a ty nie dość, że będziesz miała dobry nastrój, to jeszcze nieco sobie poćwiczysz.

Od dziś przestań mówić, że wcale nie uprawiasz sportu i jesteś niewysportowana. Czynności, które wykonujesz każdego dnia, można zmienić w pełnowartościowy trening, który pomoże ci poprawić swoją kondycję fizyczną i sylwetkę.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty