7 tematów, które warto omówić przed ślubem

"Gorzko, gorzko, gorzko..." – głośno wykrzykiwali goście, życząc nowożeńcom wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia i miłości. Jeśli chcecie, aby wasze małżeństwo przetrwało próbę czasu, musicie przed ślubem omówić kilka istotnych kwestii i tematów.
wesele

W końcu on się oświadczył. Masz już za sobą łzy szczęścia. Planujesz wieczór panieński i ślub. Właściwa pora na to, by omówić ze swoim wybrankiem kilka ważnych tematów. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nieporozumień i rozczarowań, które mogłyby doprowadzić do rozpadu ledwo co zawartego małżeństwa.

1. Przyzwyczajenia

dziewczyny

Na pewno znacie się jak łyse konie, spędziliście wspólnie mnóstwo czasu, jednak warto spojrzeć na swego wybranka z innej perspektywy. Czy jesteś gotowa na to, żeby na co dzień akceptować wszystkie jego wady i przyzwyczajenia? Na przykład, twój przyszły mąż w każdy weekend chodzi z kolegami do baru sportowego, w którym wypija kilka litrów piwa. Albo jest fanem boksu i zawsze ogląda wszystkie pojedynki. A ty na przykład, w każdy piątek, patrząc ulubiony serial, robisz sobie manicure, a twój wybranek nienawidzi zapachu lakieru.

2. Codzienność

święto

Życie rodzinne jest pełne różnych, nie zawsze przyjemnych niespodzianek. Jak tylko zamieszkacie razem, musisz po pierwsze dostosować się do rytmu dobowego swego współmałżonka. Ty kładziesz się wcześnie spać, a on raczej jest nocnym markiem. On rano lubi słuchać Rammsteina, a ty Mozarta. Również warto porozmawiać o tym, jak wolicie spędzać czas wolny – razem czy osobno. Mają to być imprezy czy romantyczne kolacje, a może wspólne spędzenie przytulnych wieczorów w domu. Stosunek do używek.

Czy macie jakieś uzależnienia? Ty na przykład lubisz w weekend z przyjaciółkami wybrać się do baru, a twój partner natomiast jest zwolennikiem zdrowego stylu życia. Otóż warto wszystkie te kwestie omówić przed ślubem, aby nic nie mogło zniszczyć waszego małżeństwa w zarodku. Nauczcie się sztuki kompromisu! Również możecie porozmawiać sobie na temat zachowań i cech charakteru, które was najbardziej irytują.

3. Dzieci

dzieci

Jeden z czołowych tematów poślubnych. Jeszcze przed ślubem warto wiedzieć, jakie podejście do kwestii dzieci ma nasz partner. Czy oboje chcecie mieć dzieci? Jeśli tak, to ile i kiedy? Jak podzielicie obowiązki rodzinne? Również warto porozmawiać o metodach antykoncepcji.

4. Pieniądze

monety

Przed ślubem warto omówić temat pieniędzy, czyli jak będziecie planować budżet domowy? Warto wyjaśnić, czy po ślubie nadal będziecie mieli osobne konta, czy zdecydujecie się na wspólne konto? Również zapytaj swego wybranka, ile on zarabia, abyś mogła wiedzieć, na co was będzie stać po ślubie, czy nie ma kredytów. Określ również, czy wszystkie wydatki (poza tymi podstawowymi) muszą być wcześniej ustalone z partnerem.

5. Obowiązki

kuchnia

Przed ślubem warto podzielić obowiązki. Ty gotujesz, zmywasz, a twój mąż odkurza i robi zakupy. Dziś na szczęście już możemy mówić o kryzysie modelu patriarchalnego. Musicie również wyjaśnić sobie, za jakimi obowiązkami domowymi nie przepadacie i czego wolelibyście nie robić.

6. Konflikty i stresy

remont

W życiu rodzinnym nie da się uniknąć konfliktów i stresów. Jeśli nigdy przed tym poważnie się nie kłóciliście, postaraj się zrozumieć, jak twój partner reaguje na stres, czy jest opanowany, czy raczej wpada w panikę. Na początku możesz to zrobić w trakcie rozmowy albo się zapytać u wspólnych znajomych. Być może, kiedy się stresuje, potrzebuje wsparcia albo całkiem odwrotnie, chce zostać sam na sam ze sobą. Również powinnaś zrozumieć, jak twój przyszły mąż rozwiązuje konflikty – za pomocą pięści czy kompromisu.

7. Nasza rodzina po 10, 20, 30 latach

starość

Porozmawiacie o tym, jak wyobrażacie sobie swoją rodzinę po kilkudziesięciu latach. Co robicie, gdzie mieszkacie, jakie uprawiacie zawody? W taki sposób można poznać cele życiowe swego wybranka i zrozumieć, czy chcecie jednego i tego samego. Czy macie jednakowe plany na przyszłość i priorytety?

Oczywiście wszystkiego przewidzieć się nie da. Najważniejsze, to miłość i wsparcie twojej połówki!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty