7 ważnych szczegółów dotyczących tworzenia luksusowego wnętrza

Każdy z nas dąży do tego, aby stworzyć w domu przyjemną atmosferę. W tym pomagają kolory, faktury, detale, ciekawe rozwiązania. Przy czym wszystkie one mogą jak korzystnie zaprezentować twoje wnętrze, tak i sprawić, że będzie wyglądać na tanie i pozbawione smaku. Doświadczeni projektanci wiedzą, na co warto zwrócić uwagę.

Nie wszyscy z nas mają możliwość skorzystania z płatnych usług specjalistów do projektowania wnętrz. Proponujemy siedem sposobów na przekształcenie wnętrza bez uszczerbku dla budżetu.

1. Skomplikowane kombinacje kolorów

kolory

Wyglądają ciekawiej i bardziej bogato, niż pokój, oklejony od góry do dołu tapetami o stonowanych kolorach. Połączenie koloru turkusu i mleka, bordo i beżu, pokrywanie jednej ze ścian fototapetami lub tynkiem dekoracyjnym sprawi, że wnętrze będzie wyjątkowym.

2. Ciemne kolory

decorum

Nie trzeba się bać tych akcentów w pomieszczeniu. Białe ściany, podłoga i sufit sprawiają, że pokój staje się podobny do biura lub sali operacyjnej. Czarny i czekoladowy kolor pasują do wykończenia podłogi, drzwi, elementów wnętrza. Ważne jest, aby podkreślić te kolory wystarczającą ilością jasnych lub szlachetnych odcieni szarości. Tutaj najważniejszy jest umiar.

3. Designerskie meble tapicerowane

sofa

Taka technika pozwala sofom i fotelom wyglądać bardzo luksusowo. Można kupić standardowe meble, a potem pokryć je dobrą tkaniną odpowiedniej kolorystyki.

4. Naturalne materiały

drzewo

Naturalne materiały zawsze towarzyszą drogiemu wnętrzu. Lepiej wybrać naturalne deski podłogowe zamiast linoleum i zasłony z grubego lnu zamiast taniego błyszczącego poliestru.

5. Wystrój okien

okna

Lambrekiny i skomplikowane wzory na oknach, które naśladują drogie i bogate pozostaw w przeszłości. Oddaj preferencje grubym zasłonom z naturalnych tkanin. Muszą być trochę dłuższe niż wysokość pomieszczenia, spadać swobodnie falbanami i nie powinny być napięte od ściany do ściany.

6. Drogie przedmioty

detale

Plastikowe ramki i świeczniki lepiej usunąć. Szczegóły powinny zawierać odpowiednie akcenty, być wystarczająco duże i nie nakładać się nawzajem. Lepiej wybrać obraz w prostej naturalnej ramie i zamienić zwykłe uchwyty na meblach ciekawymi designerskimi. Wtedy twój pokój będzie wyglądał interesująco.

7. Jeden dom — jeden styl

styl

Często każdy pokój w mieszkaniu wykonany jest w różnych stylach. Lepiej wydać trochę więcej na materiały do remontu i poświecić więcej czasu, ale zrobić to na długie lata.

Nie zapomnij o utrzymywaniu porządku. Bogaci ludzie nie gromadzą niepotrzebnych rzeczy. Dlatego pozbywamy się niepotrzebnych rupieci i robimy pomieszczenie wolne i czyste.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty